Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Εγκριση Πολεοδομικής Μελέτης


Recommended Posts

9 ώρες πριν, nbr said:

Στον κίτρινο μαρκαδόρο ή βόρεια- ανατολικά, πρέπει η υπηρεσία να σου κάνει διάνοιξη δρόμου (????)

έχω από το σημείο 17 πρόσβαση σε δρόμο το οποίο είναι 12 μέτρα περίπου 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 24
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Όπως γράφει παραπάνω ο Τetris (όπως το έγραψα και εγώ με ένα λαθάκι) πας στην πολεοδομία και τους βάζεις το ερώτημα: Μπορώ να κτίσω ΤΩΡΑ εδώ ??? Ναι ή οχι!

Μέχρι τώρα δεν μας έγραψες κανένα γεωμετρικό στοιχείο. Το πλάτος της λωρίδας (και από την κόκκινη γραμμή). Το εμβαδόν? Τι αρτιότητα δίνει το Διάταγμα ρυμ. ? Τα ρυμοτομούμενα τμήματα του Ο.Τ. τι εμβαδόν έχουν στο σύνολό τους? Ακόμη και εσύ θα μπορούσες να τα μετρήσεις (έστω γραφικά).

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω από στοιχεία τοπογραφίας να πω την αλήθεια. τι να μετρήσω και τι να κοιτάξω για να σας δώσω μια βοήθεια. θα απευθυνθώ στην πολεοδομία αν και πιστεύω θα πάρω αρνητική απάντηση. 

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτό σε συμβούλεψα να απευθυνθείς σε ντόπιο τοπογράφο (ή έμπειρο π.μ.). Θα σε κατατοπίσει με κάθε λεπτομέρεια.

Αλλιώς, υποβάλλεις ερώτημα (πλήρες και κατατοπιστικό) στην αρμόδια ΥΔΟΜ. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.