Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ετοιμάζεται σαρωτική ρύθμιση για τα αυθαίρετα


Γιάννης

Recommended Posts

Ετοιμάζεται σαρωτικός νόμος για τα αυθαίρετα:

http://news.in.gr/economy/article/?aid=1231114523

 

Ελπίζω να λάβουν υπόψη στα κοινωνικά κριτήρια και τις πολύτεκνες οικογένειες. Διότι αυτή η κυβέρνηση έχει βαλθεί να τους ξεπαστρέψει.... (βλέπε αλλαγή νόμου Σουφλιά για τα πρόστιμα ημιυπαιθρίων όπου προβλεπόταν 50% του προστίμου για τους πολύτεκνους...η Μπιρμπίλη το είχε καταργήσει...)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 108
  • Created
  • Τελευταία απάντηση
Ετοιμάζεται σαρωτικός νόμος για τα αυθαίρετα:

http://news.in.gr/economy/article/?aid=1231114523

 

Το να μην γίνει καθόλου αυτό, γιατί ουσιαστικά ενθαρρύνεται η παρανομία, το σκεφτόμαστε?

Αυτός που δε σεβάστηκε ΓΟΚ και νόμους, τώρα θα την γλιτώσει με ένα απλό πρόστιμο?

Link to comment
Share on other sites

Το να μην γίνει καθόλου αυτό, γιατί ουσιαστικά ενθαρρύνεται η παρανομία, το σκεφτόμαστε?

 

Μπροστά στο ενδεχόμενο να γεμίσουν τα ταμεία με ζεστό χρήμα για να δείξουμε σαν χώρα "πειθαρχία" στους δανειστές μας , δεν νομίζω να ασχοληθεί κανείς πιο ουσιαστικά με το θέμα.

 

All for the money .

Link to comment
Share on other sites

Το Περιβάλλον, ο πολιτισμός....η ποιότητα, όλα πλέον έχουν περάσει στο περιθώριο...

Το ζήτημα είναι να πάρουμε την 5η ή την Νιοστή δόση και όλα τ'άλλα έπονται...

Link to comment
Share on other sites

Μπροστά στο ενδεχόμενο να γεμίσουν τα ταμεία με ζεστό χρήμα για να δείξουμε σαν χώρα "πειθαρχία" στους δανειστές μας , δεν νομίζω να ασχοληθεί κανείς πιο ουσιαστικά με το θέμα.

 

All for the money .

 

Εάν μου βρεις μια περίοδο κατά την οποία ασχολήθηκαν σοβαρά με το θέμα θα σου στήσω άγαλμα στην ομόνοια με δικά μου έξοδα! Μόνο τα έσοδα είναι το θέμα; Τις βιλάρες που έχουν χτίσει σε κάτι δάση, αιγιαλούς κλπ πού τα πας; Το γεγονός ότι ποτέ δεν ενεργοποιήθηκαν οι μπουλντόζες των Νομαρχιών για την κατεδάφιση αυθαιρέτων, εκτός και εάν επρόκειτο για το σπιτάκι κανενός βιοπαλαιστή ή για λόγους διαφήμισης κυβερνητικού έργου, πού το βάζεις;

Link to comment
Share on other sites

1)Κτηματολόγιο (τελειωμένο)

2)Νομινοποίηση αυθαιρέτων

 

Κατόπιν τούτου θα υπάρχει ελεγχόμενη κατάσταση.

*Η Αλβανία έχει Κτηματολόγιο

 

ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΣΗ όχι νομιμοποιήση. Είναι ωραίοι πάντως

Link to comment
Share on other sites

άρα όσοι έβγαζαν νόμιμη άδεια και δεν παρανομούσαν ήταν κορόϊδα!!!!!!!!

Από αυτούς που νοιάζονται μόνο για το οικονομικό και δεν έχουν την παραμικρή "πολεοδομική" ιδεολογία έχουμε να περιμένουμε μόνο τα χειρότερα.....

σε τέτοια υπουργεία πρέπει να μπαίνουν μόνο μηχανικοί αλλιώς.......

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.