Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Tέλος επιτηδεύματος και για το 2010...


avgoust

Recommended Posts

Καλησπέρα συνάδελφοι. Μήπως πρέπει να προσφύγουμε δικαστικά, με ομαδική προσφυγή ενάντια στα νέα φορολογικά μέτρα που άπτονται του επαγγέλματός μας. Ανεξάρτητα απ΄αυτό και εγώ δεν πληρώνω δεκάρα τσακιστή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 77
  • Created
  • Τελευταία απάντηση
Το ΤΣΜΕΔΕ το ξεχνάς, καθως δεν μειώνει το εισόδημα, αλλά κατά 20% αφαιρείται από τον φόρο, όπως και τα ιατρικά (αν ειναι κάτω από 40Κ).

 

Aυτά ισχύουν για τα εισοδήματα του διαχειριστικού έτους 2011 (οικονομικού 2012). Για τα εισοδήματα της χρήσεως 2010 ίσχυσαν άλλα.

Link to comment
Share on other sites

zefuros

 

διαβασε παλι το ερωτημα μου....

δεν μιλαω για εισοδηματα του 2011, αλλα για την εκτακτη εισφορα....

 

Πάσο, δεν το καταλαβα ακριβώς.

 

η Αλήθεια ειναι πως δεν ξέρω. ΟΙ τυποι οτι θέλουν κάνουν. Αλλά μπροστά στην μεγάλη ληστεία, δεν παιζουν ρόλο τα 50 ευρώ.....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνάδελφοι. Μήπως πρέπει να προσφύγουμε δικαστικά, με ομαδική προσφυγή ενάντια στα νέα φορολογικά μέτρα που άπτονται του επαγγέλματός μας. Ανεξάρτητα απ΄αυτό και εγώ δεν πληρώνω δεκάρα τσακιστή.

 

Σαφέστατα και πρέπει. Οι σύλλογοι συνταξιούχων προσφεύγουν (ίσως επειδή έχουν χρόνο άφθονο, αλλά όπως εξελίχθηκαν τα πράγματα κι εμείς έχουμε!) και εμείς κοιμόμαστε... Εγώ έχω δεσμευθεί ότι σύντομα θα κινηθώ έστω και μόνος μου κατά συγκεκριμένων προσώπων. Θα ξεκινήσω από τον Παπακωνσταντίνου (τον οποίο έχω άχτι). Τίποτα να μη γίνει, μου αρκεί να τον επισκεφτεί κλητήρας για επίδοση. Μάλλον δεν έχει μεγάλη σημασία πλέον βέβαια, καθώς πρέπει να ετοιμαστείτε για καταιγιστικές εξελίξεις τις επόμενες εβδομάδεδς. Μέχρι τέλος του έτους το αργότερο θα τρίβουμε τα μάτια μας... Αυτό η αποτυχημένη παράσταση του θεάτρου σκιών, επιβάλλεται να τελειώνει και θα τελειώσει σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν θέλετε να το κυνηγήσουμε δικαστικά εγώ είμαι μέσα. Λόγω έλλειψης δουλειάς χρόνο έχω. Στείλτε μου e-mail.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Επειδη μου περισσευουν καποια χρηματα και λεω να τα επενδυσω στη ΔΟΥ..

Ξερετε αν πληρωνεται μεσω e-banking η εκτακτη εισφορα?

Το δοκιμασε κανεις??

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν θέλετε να το κυνηγήσουμε δικαστικά εγώ είμαι μέσα................ Στείλτε μου e-mail.

 

Μέσα είμαι και γω (οχι λόγω αναδουλειάς), δόξα το θεό μέχρι τώρα που γράφω έχω αρκετή δουλειά, αλλα για την κάταφορη αδικία και επιβολή άδικων μέτρων που μας επιβάλουν.

 

Ειδικά για την ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΗ αλλαγή ασφαλιστικής κατηγορίας απο 1-1-12, σε μεγαλύτερη κατηγορία απο την επιθυμία μου και των δυνατοτήτων μου, πιστεύω οτι είναι ΑΝΤΙΣΥΝΤΑΓΜΑΤΙΚΟ (δεν θυμάμαι ποιός είναι ο νόμος που το επιβάλλει, αλλα είναι επι θητείας Παπακωνσταντίνου).

 

Σε κάθε περίπτωση, θέλω να συμμετάσχω στις ανησυχίες σας συνάδελφοι !!!

 

Στείλτε μου e-mail.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.