Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τεχνική έκθεση εισόδου-εξόδου


Recommended Posts

Γειά σας θέλω να ρωτήσω αν έχει να μου στείλει κανεις μια τεχνική έκθεση για άδεια εισόδου - εξόδου για συνεργείο αυτοκινήτων. Να πάρω ένα πρότυπο τι περιπου γράφουν μέσα. ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς για άδεια εισόδου - εξόδου αυτοκινήτων, την έγκριση κυκλοφοριακής σύνδεσης με το συνεργείο, να σου υπενθυμίσω οτι αυτή απαιτειται μόνο τα συνεργεία εκτός σχεδίου, σύμφωνα με την παργ. 4γ του άρθρου 13 του ΠΔ 38/96 (ΦΕΚ 26Α/16-2-96)

Link to comment
Share on other sites

ναι το συνεργείο ειναι εκτός σχεδίου. έκανα υποβολή φακέλου με τοπογραφικό, τομή εισόδου, σήμανση, συμβόλαια κτλ και μου είπε να καταθέσω και μία τεχνική έκθεση οπου θα περιγράφω ( το είδος του συνεργείου, την κινητικότητα τον οχημάτων, που θα καταλήγουν τα όμβρια κτλ). Μήπως υπάρχει απο κανέναν συνάδελφο κάποιο πρότυπο για να πατήσω εκέι και να την κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε, αν και έχω βγάλει κάποιες άδειες συνεργείων πριν κάποια χρόνια σε εκτός σχεδίου, μου ζήτησαν όλα αυτά που αναφέρεις εκτός την τεχνική έκθεση Λυπάμαι δεν μπορώ να σε βοηθήσω, ελπίζω κάποιος άλλος συνάδελφος που έχει τέτοια εμπειρία.

 

Στο 1ο μύνημα μου, απλώς σου ανέφερα σε ποιές περιπτώσεις απαιτείται.

 

Απο περιέργεια (για την τεχνική έκθεση), σε ποιά περιοχή το ζητάνε?

 

Αν θέλεις απαντάς.

Link to comment
Share on other sites

Το γήπεδο σε τι δρόμο έχει πρόσωπο? Σε επαρχιακό , δημοτικό , τι? Εαν με λίγα λόγια περιγράψεις αυτά που λες ότι σου ζήτησε να αναφέρονται στην τεχνική έκθεση, την έφτιαξες.Με το που θα τη διαβάσει και αν δει ότι λείπει κάτι θα σου πει να το συμπληρώσεις.Οπότε μην καθυστερείς, γράφε!!;)

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας θέλω να ρωτήσω αν έχει να μου στείλει κανεις μια τεχνική έκθεση για άδεια εισόδου - εξόδου για συνεργείο αυτοκινήτων. Να πάρω ένα πρότυπο τι περιπου γράφουν μέσα. ευχαριστώ!

 

Αν εννοείς σύνδεση κόμβου ( Άρθ. 39 του παρακάτω νόμου ):

Όλα τα σχετικά με σχέδια σύνδεσης

υπάρχουν στο ΠΔ 118/2006 ΦΕΚ 119/Α/16-06-06

Τα ΦΕΚ κατεβάζονται δωρεάν εδώ ---> http://www.et.gr

...από τα λίγα καλά που έκανε ο Γιώργος !!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.