Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

ΜΘΧ σε ΠΕΑ (1/2U)


antboton

Recommended Posts

dib προς θεου! Μην συγχύζεσαι!! Και εγώ αυτό κάνω πάντα και αυτής της άποψης είμαι! Ο,τι αποτυπώσω εγώ αυτό και βάζω στο ΠΕΑ! Το θεμα είναι ότι τώρα πρόκεται για Εξοικονόμηση και τα τ.μ του συμβολαιου είναι τα ίδια και με του Ε9 και γιαυτο λεω ότι μαλλον αυτοί στο συμβόλαιο μετρησαν και την βεραντα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 367
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες.Και επειδή μου έχουν τύχει και εμένα κατά καιρούς διάφορα,πάντα εξηγώ ( σε συμβολαιογράφους κ.λ.π) οτι άλλο είναι ο ΓΟΚ-ΝΟΚ (τι μετράει στη δόμηση και τι όχι),άλλο ο κτιριοδομικός (κύριοι,βοητικοί χώροι),άλλο το Ε9 (τι περιγράφονται σαν κύριοι χώροι και σαν βοηθητικοί σε αυτό) και άλλο ο ΚΕΝΑΚ (τι μετράει σαν θερμική ζώνη,σαν ΜΘΧ κ.λ.π).Όσο και να το θέλουν,τα μήλα με τα αχλάδια και τις μπανάνες είναι διαφορετικά,το ίδιο και οι προαναφερθέντες κανονισμοί,ΔΕ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΒΛΑΚΕΙΕΣ επειδή αυτοί θέλουν "όλα τα m2 να είναι τα ίδια".Να κόψουν το λαιμό τους να διορθώσουν τυχόν "βλακείες" που έχουν σε προηγούμενα συμβόλαια ή Ε9 και να καταλάβουν-αποδεχτούν αυτό που λέει ο υπεύθυνος Μηχανικός,να βάλουν και το μυαλουδάκι τους να δουλέψει πως θα το περιγράψουν σωστά και τέλος γιατί έχουμε και άλλες δουλειές να ασχοληθούμε....

Edited by Greenick
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Συνάδελφοι καλησπέρα,

 

Μία ερώτηση θα ήθελα να κάνω ώστε να καταλάβω, τελικά τα δομικά στοιχεία που είναι σε επαφή με ΜΘΧ είναι Uαέρα/2 ή Uμθχ/2??

 

Αναμένω την απάντησή σας.

Edited by EveX
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση θα ήθελα να κάνω ώστε να καταλάβω, τελικά τα δομικά στοιχεία που είναι σε επαφή με ΜΘΧ είναι Uαέρα/2 ή Uμθχ/2??

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?

Έχω ένα κατάστημα που από κάτω υπόγειο ΜΘΧ. Στην περιγραφή του ΜΘΧ έχω ένα τοίχο σε επαφή με άλλον ΜΘΧ (κλιμακοστάσιο).

Τον τοίχο αυτόν το περιγράφω στην καρτέλα του ΜΘΧ με U/2 ?

Ή δεν το βάζω καθόλου αφού είναι από ΜΘΧ σε ΜΘΧ ?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

 Να συμφωνήσω με το Tetris.....διαφωνώ με τον Ιnzaghi

Προσθέτοντας (από το site του ΤΕΕ)

http://portal.tee.gr/portal/page/portal/SCIENTIFIC_WORK/GR_ENERGEIAS/kenak/TEEKENAK_FAQ/Tab2

post-31791-0-71131000-1461483038_thumb.jpg

Edited by mixmentzos
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.