Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Εργαστήριο παρασκευής κατεψυγμένης πίτσας


smanew

Recommended Posts

Καλησπέρα συνάδελφοι,

 

έχω αναλάβει μια δουλειά για την παροχή άδειας λειτουργίας ή πολύ πιθανών απαλλακτικό αδείας, για ένα εργαστήριο που θα παρασκευάζει πίτσα θα την συσκευάζει και θα την καταψύχει, η ζύμη θα παραλαμβάνεται έτοιμη. Επίσης στο ίδιο κατάστημα θα λειτουργεί και πρατήριο άρτου. Ο ιδιοκτήτης είχε ξεκινήσει πριν 2-3 χρόνια διαδικασίες για εργαστήριο παραγωγής ζύμης και ζαχαροπλαστικής - πρατήριο άρτου αλλά έκανε παύση κάποια στιγμή.

 

Ξέρει κανείς τι διαδικασίες χρειάζονται και αν αυτό που είχε ξεκινήσει θα βοηθήσει στο καινούριο εγχείρημα? Μπορεί να γίνει απλά τροποποίηση κάποιων δικαιολογητικών?

 

Δεν βρίσκω που κατατάσσεται το συγκεκριμένο εργαστήριο (νέος στις άδειες λειτουργίας :sad:).

Οποιαδήποτε βοήθεια δεκτή ευχαριστώ εκ' των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

για το εργαστηριο θα πρεπει να παρεις αδεια απο δ/νση αναπτυξης. Για το πρατηριο παιρνεις απο δήμο.

Δεν ειμαι σιγουρος αλλα νομίζω οτι δεν μπορεις να βγαλεις μια αδεια και για τα δυο...

Το πρατηριο δεν νομιζω να πηγαινει μαζί με αλλη δραστηριοτητα της δ/νσης αναπτυξης... Εκτος φυσικα απο αρτοποιείο και εγκατασταση περατωσης εψησης...

Δεν ειμαι και σιγουρος...

Link to comment
Share on other sites

Το εργαστήριο παίρνει άδεια από τη δ/νση ανάπτυξης, κατόπιν γνωμοδότησης του υγειονομικού.

Κάθε εργαστήριο μπορεί να διαθέτει 15 τμ. λιανικής πώλησης των ειδών που παράγει.

Συνεπώς δεν συνδυάζονται οι δυο δραστηριότητες.

Οπωσδήποτε πηγαίνεις στη δ/νση υγείας και το διευκρινίζεις!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ ggeorge για την απάντηση θα ξεκινήσω από αυτά τα δύο και βλέπω. Μπορεί αυτοί να με κατατοπίσουν για τα περαιτέρω. Και εγώ νομίζω ότι μάλλον πάνε ξεχωριστά.

 

Κάθε άλλη πληροφορία ευπρόσδεκτη

 

kganas ευχαριστώ και εσένα θα αρχίσω το τρέξιμο στις υπηρεσίες ελπίζω να βγάλω άκρη. Παρεμπιπτόντως μήπως ξέρει κανείς τι αμοιβή παίζει για τέτοιες διαδικασίες? Υπάρχει ελάχιστη αμοιβή με έλεγχο του ΤΕΕ?

 

Μην κάνετε διαδοχικές δημοσιεύσεις. Για να πραγματοποιήσετε οποιαδήποτε αλλαγή στο περιεχόμενο του κειμένου ή για να συμπληρώσετε το μήνυμα που δημοσιεύσατε, χρησιμοποιείστε την εντολή "Επεξεργασία".

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής!

Ευχαριστώ, Manolis gon

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.