Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επικύρωση Συμφωνητικού από την Δ.Ο.Υ.


fanner

Recommended Posts

Καλησπέρα σας συνάδελφοι.

Ήθελα να ρωτήσω αν το ιδιωτικό συμφωνητικό που γίνεται για την δημιουργία ενός website, όπου το κόστος του δεν υπερβαίνει τα 6.000€, θα πρέπει να κατατεθεί και στην αρμόδια Δ.Ο.Υ. του αναδόχου που θα υλοποιήσει το website;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Πάνω από 6000 ευρώ είναι υποχρεωτικό, παρακάτω δεν είναι. Βέβαια καλό είναι να τα επικυρώνεις για το φόβο των Ιουδαίων σε κάθε περίπτωση.

Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ "kostassid" για την άμεση απάντηση σου. Αυτό πιστεύω και εγώ ότι όταν είναι κάτω από 6.000€ δεν είναι υποχρεωτικό να επικυρωθεί από την αρμόδια ΔΟΥ. Όποιος έχει κάποια άλλη άποψη ας μας την αναφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι υποχρεωτικό αλλα καλό είναι . Τελευταία που πήγα ΔΟΥ τους ανέφερα οτι το ποσό είναι κάτω απο 6000 και μου είπαν δεν έχει σημασία .. Δε ρώτησα γιατί αφού πάντα καταθέτω επομένως μια βόλτα στη ΔΟΥ καλή θα ήταν.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Δεν είναι υποχρεωτικό αλλα καλό είναι . Τελευταία που πήγα ΔΟΥ τους ανέφερα οτι το ποσό είναι κάτω απο 6000 και μου είπαν δεν έχει σημασία .. Δε ρώτησα γιατί αφού πάντα καταθέτω επομένως μια βόλτα στη ΔΟΥ καλή θα ήταν.

 

'''''''''''''''''''''''''''''''''

Λόγω γενειάδας είσαι και έμπειρος! Το ερώτημα είναι βιαστικό λόγω προθεσμιών!

Εχω καιρό να υποβάλλω συγκεντρωτικές καταστάσεις .Τα βιβλία μου ,Β! κατηγορίας ,τα τηρώ ΧΕΙΡΟΓΡΑΦΑ.

ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ,ΜΕΣΩ TAXIS NET ,ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ 2002 (ΧΡΗΣΗ 2003) ή είναι υποχρεωτικό να τις πάω με δισκέτες(!) και με λογισμικό DOS ,στην Εφορία μου ;

Η προθεσμία λήγει 30 Σεμπτέβρη και σήμερα και αύριο απεργούν!

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.