Μετάβαση στο περιεχόμενο

Όργανα ελέγχου ΕΗΕ


JasonK

Recommended Posts

καλημέρα συνάδελφε loftis,

πέρσι (2017) έψαξα και εγώ για διακρίβωση . Έχω  το macrotest.  Υπήρχε και το εργαστήριο διακρίβωσης του ΕΛΟΤ, μου έστειλαν προσφορά οικονομική και διαδικασίας, αλλά τελικά επέλεξα διακρίβωση στην εταιρία που το φέρνει στην Ελλάδα (ΕΛΕΜΚΟ).

Εάν το έχεις αγοράσει από φυσικό κατάστημα-εταιρία, να ρωτήσεις και εκεί.  

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα asterios! Έχω βρει μεταχειρισμένο όργανο και για να είμαι σίγουρος ότι είναι εντάξει θέλω να του κάνω διακρίβωση. Ψάχνω να βρω ενδεικτικό κόστος για να δω αν συμφέρει ή να πάω σε καινούργιο με τιμολόγιο αγοράς. Έχω πάρει τιμές για καινούργια testboy tv 455 Sonel mpi 520 και 530. Για καινούργιο σκέφτομαι το 520 μιας και διαβάζω καλά σχόλια. Για το 530 είναι πολλά τα χρήματα...

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

τα 5270 δεν τα λες κ λιγα 

Edited by miltos
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

σωστός  thumbsup1.gif  αλλά αυτό είναι το κακό με τα όργανα και δη τα επαγγελματικά. Εύχομαι ταχεία απόσβεση.

Υπάρχει άλλος τρόπος?

Edited by AMHxaNos
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, AMHxaNos said:

Υπάρχει άλλος τρόπος?

καταρχασ να πω οτι διαφωνω στο να εχεις ενα οργανο για ολλες τις δουλειες- μετρησεις , πες οτι σου χαλασε, η οτι πρεπει να το στειλεις για καλιπραρισμα .

Eτσι λοιπον εχω 2 , ενα sonel 520 κ 1 metrel power q  plus  , το κοστος ειναι σαφως ποιο κατω , γυρω στα 2200-2300ευρα

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, ΝΙΚΟΣΤΡΙ said:

 τα 5270 δεν τα λες κ λιγα 

νομιζω κατι λαθος κανεις. Αν θυμαμαι καλα η τιμη του ειναι λιγοτερο απο 4000

Link to comment
Share on other sites

με αποσυρση του παλιου σου ναι , αλλα εαν δεν εχεις παλιο?

http://www.elemko.gr/pdf/special_offer1.pdf

Edited by miltos
Link to comment
Share on other sites

960 +φπα κανει το οργανο 4 κ5 χιλιαρικα φτανει αν παρεις κ προαιρετικο εξοπλησμό που ειναι περιτά πιστευω 

macrotest g3.pdf τα προαιρετικα ειναι 2 αμπεροτσιμπιδες η μια ειναι για να μετρας την γειωση απευθειας χωρις πασαλους η αλλη ειναι για να εχεις τις μετρισεις του αναλυτη ενεργειας στο οργανο εχει luxoμετρα κ ενα σορο αλλα τεσπα λεφτα να εχεις!η παραπανο φοτο ειναι το οργανο κ ο εξοπλησμος με τα λεφτα που ανεφερα!

Edited by manoselectric
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.