Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Όργανα ελέγχου ΕΗΕ


JasonK

Recommended Posts

Στην εταιρια μου ειπαν οτι ειναι ακομα εντος εγγυησης (4 ετη). Η τιμη της διακριβωσης με το φπα λιγο κατω απο το ποσο που γραφεις. Μακαρι να φτιαχνεται, γιατι τετοιες εποχες δεν περισσευει αλλο χιλιαρικο για καινουριο

Edited by ckiriako
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Update, το οργανο εφυγε Ιταλια και επισκευαστηκε εντος εγγυησης, και γυρισε μαζι με τα εγγραφα της νεας διακριβωσης προχτες. Η διαδικασια αργησε λιγακι, αλλα απο την ελεμκο προσφερθηκαν να μου δωσουν οργανο αντικαταστασης μεχρι να παρω το δικο μου. Επιβαρυνθηκα μονο τα εξοδα του πηγαινελα ιταλια, κατι λιγοτερο απο 50αρικο. Τελος καλο, ολα καλα. Ελπιζω να μην ξαναχαλασει, γιατι δεν ειναι και πολυ δουλεμενο. Ευχαριστω το παλικαρι στο σερβις της ελεμκο (ισως να μην θελει να γραψω το ονομα του).

Αυτα  :smile:

 

(Απο το σερβις μου ειπαν οτι το πολυοργανο δουλευει και με επαναφορτιζομενες, και οτι δεν φταιει αυτο για την βλαβη. Καλου κακου θα το δουλευω μονο με αλκαλικες 1 χρησης απο εδω και περα)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η επαναφορτιζόμενες είναι μια μλκ και μισή. Εχω αλλάξει 3 φορές την επαναφορτιζόμενη του δικού μου οργάνου SONEL MPI 520.Τώρα το δουλεύω  μόνο με αλκαλικές και δουλεύει μια χαρά .

Link to comment
Share on other sites

Δεν κρατανε πολυ. Ή καλυτερα, οι συσκευες βλεπουν μικροτερη ταση και ζητανε νεες μπαταριες πιο γρηγορα. Και στο φορητο gps οποτε παω στο βουνο κανενα σκαρφαλωμα μου ζηταει συνεχεια μπαταριες. Αλκαλικες και ανακυκλωση

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

καλησπερα συναδελφοι,

Ενδιαφερομαι να αγορασω οργανο μετρησης για ΥΔΕ και θελω να εχει τη δυνατοτητα να μετραει αντισταση γειωσης με δυο αμπεροτσιμπιδες (μετρηση βρογχου γειωσης με δυο αμπεροτσιμπιδες). Γνωριζω οτι τη δυνατοτητα αυτη την δινει το metrel, Γνωριζει κανεις αμα την προσφρει και το μοντελο της fluke 1654b;

Υπαρχει καποιο μοντελο που μου προτεινεται; Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα συναδελφοι,

Ενδιαφερομαι να αγορασω οργανο μετρησης για ΥΔΕ και θελω να εχει τη δυνατοτητα να μετραει αντισταση γειωσης με δυο αμπεροτσιμπιδες (μετρηση βρογχου γειωσης με δυο αμπεροτσιμπιδες). Γνωριζω οτι τη δυνατοτητα αυτη την δινει το metrel, Γνωριζει κανεις αμα την προσφρει και το μοντελο της fluke 1654b;

Υπαρχει καποιο μοντελο που μου προτεινεται; Ευχαριστω

Η συγκεκριμένη μέτρηση γείωσης δεν είναι αποδεκτή σύμφωνα με το ΕΛΟΤ HD 384

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.