Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Οργανο Μέτρησης υγρασίας αέρα


zefuros

Recommended Posts

Καλησπέρα Συνάδελφοι,

 

Εχει κανείς υπόψη του που να κοιτάξω για να αγοράσω ενα οργανο μέτρησης της υγρασίας της ατμόσφαιρας? Δεν το χρειάζομαι για τιποτε σπουδαίο, απλά την ωρα που θα πέρνω κάποιες μετρήσεις, θέλω να ξερω και τι υγρασία εχει,

Link to comment
Share on other sites

Καποια στιγμη ηθελα να παρω αυτο : http://cgi.ebay.com/Mastech-5in1-Multimeter-Lux-Sound-Level-Humidity-MS8229-/300421975547?pt=Radio_Control_Parts_Accessories&hash=item45f28b8dfb#ht_1481wt_952

 

Μου φαίνεται για αυτα που δίνει (αν και κινέζικο) οτι ειναι αρκετά φθηνό (Έχω την αμπεροτσιμπίδα της εταιρείας και είμαι πολύ ευχαριστημένος για τα χρήματα της). Πόσα διαθέτεις?

 

Μετά κάτι τέτοιο και παει λέγοντας..

http://cgi.ebay.com/Dew-Point-Humidity-Hygrometer-Thermometer-Psychrometer-/250861730571?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3a68863b0b#ht_3582wt_952

Link to comment
Share on other sites

Δες και αυτό εδώ αν θέλεις Mastech MS 8209

της ίδιας εταιρείας με αυτό που προτείνει ο kosmas85

 

αφού είσαι ηλεκτρολόγος θα μπορείς να το αξιοποίησεις περισσότερο στις δυνατότητες του, είτε αυτό είτε το άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι πιο φρέσκο τώρα όμως? Πάνω κάτω τα ίδια φαίνονται σε χαρακτηριστικά. Θα χτυπήσω και εγώ ένα μάλλον.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας. ωραία τα καλούδια, μάλλον θα δωσω κάτι παραπάνω και να αποκτήσω τις πολλαπλές λειτουργίες.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.