Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Διάλογος για τις Αμοιβές του νέου νόμου περί Αυθαιρέτων 2011


GRTOPO

Recommended Posts

Ερωτηση@ Σε πολυοροφη οικοδομη η κεντρικη σωληνα υδρευσης εχει την ιδια διατομη απο τον 1ο μεχρι τον τελευταιο οροφο?? Αν υποθεσουμε οτι εχουμε ιδιο αριθμο διαμερισματων σε ολους τους οροφους. Αν μπορει να βοηθησει καπιως..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 553
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σε πολυοροφη οικοδομη π.χ 7-8.. Η κεντρικη σωληνα (βασικα ειναι μια ή πλεον καθε διαμερισμα εχει κ δικια του σωληνα?) Οπως ερχεται απο την ΔΕΥΑ. Θελω να με βοηθησει καποιως περιληπτικα. Δηλαδη να μου πει... π.χ ερχεται απο την ΔΕΥΑ με Φ100 μετα παει ισογειο 2'' π.χ λεω.. μετα συνεχιζει.. καποις αν εχει το χρονο να με βοηθησει. Βασικα το κυριο μου ερωτημα ειναι αν 1ο οροφο εχω σωληνα 2'' κ πιεση 2bar στον τελευταιο οροφο , τι πιεση εχω (στο περιπου) κ τι διαμετρο σωληνας???

Link to comment
Share on other sites

Οι ανθρωποι ειναι γελοιοι...

Δλδ δεν ηξεραν προχθες οτι απαιτουνται και τα ΗΜ?? Δεν ειχαν διαβασει το Νομο????

Επισης σημερα υπολογισαν οτι θελεις 2.5 μερες για τη Β φαση????

 

Οτι να ναι...!!!

 

 

ΥΓ piterpan75 εισαι εκτος θεματος οπως καταλαβαινεις.. Σε λιγο θα σβηστουν τα ποστ σου..

Link to comment
Share on other sites

αν περιμενουμε αλλο λιγο η αμοιβη θα πει 3+3+4+1

 

σαν προσφορα σε χαλια μου θυμιζει που ειδα....στο ενα αλλο ενα δωρο και μαι δωροεπιταγη για αλλο ενα δωρο

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που προσπαθησα να το ανοιξω, το αρχειο δεν υπαρχει..

Καποια αλλαγη ετοιμαζουνε παλι!!!

 

Ακουω στοιχηματα!!! Τι θα λεει το καινουργιο???

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.