Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Άρτιο και οικοδομήσιμο με πρόσωπο σε γράνα


Recommended Posts

...

..Ίσως αργήσω αλλά θα το αποδείξω..

 

Για να μη αργήσεις σου πρότεινα κι εγώ από την αρχή να αναθέσεις σε αυτόν τον μηχανικό την όλη διαδικασία.

Κάτι ξέρει που δεν ξέρεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αγαπητοί μου συνάδελφοι όλα αυτά που μου έχετε προτείνει τα έχω ήδη κάνει εδώ και καιρό...Ο αρμόδιος μηχανικός με βοήθησε και με το παραπάνω δίνοντάς μου όλα του τα στοιχεία..τι παραπάνω να κάνει ο άνθρωπος..το θέμα έχει πάρει μεγάλες διαστάσεις...έκανα υπομονή έξι μήνες και προσπάθησα να συζητήσω με υπαλλήλους και δ υ σ τ υ χ ώ ς οι προϊστάμενοι σε διώχνουν χωρίς καν να σε αφήσουν να πεις μια λέξη!!!Δεν θα πω τίποτε παραπάνω..

Link to comment
Share on other sites

Δεν επιμένω αλλά αν θέλεις ψάξε λίγο τις ημερομηνίες...

 

Ν.3937/11... 29/3/11 και ειδικότερα άρθρο 35 (Κύρωση δικτύου κοινόχρηστων χώρων οικισμών στερούμενων εγκεκριμένου ρυμοτομικού σχεδίου)

 

Αν ο γείτονας πρωτοκόλλησε νωρίτερα δεν ήταν απαραίτητη η κύρωση του δρόμου και γι' αυτό μπορεί και να πήρε βεβαιώση οικοδομησιμότητας, αν έβαλε φάκελο αργότερα τα στοιχεία του θα έπρεπε να είναι ικανά για να επικυρώσουν την ύπαρξη του δρόμου πριν την απαιτούμενη ημερομηνία.

Link to comment
Share on other sites

@Civilla, αν είσαι τόσο βέβαιη για το τι παίζεται τότε μάλλον άδικα ασχολούμαστε..

 

εκτός από το θέμα με τις ημερομηνίες της άδειας του γείτονα (μου φαίνεται ότι παρα-ασχοληθήκαμε με το γείτονα) δεν μας έχεις πει για το δικό σου οικόπεδο : πότε δημιουργήθηκε ? το συμβόλαιο σου δεν αναφέρει το δρόμο ? τί μήκος και πλάτος έχει αυτός ο δρόμος ? έχει εκατέρωθεν μάντρες ? τις αεροφωτογραφίες τις πήρες από το ΥΠΕΚΑ ή μήπως από τη ΓΥΣ ?

 

καταλαβαίνεις ότι χρειάζονται και κάποια στοιχεία, το επιχείρημα ότι από κει περπατούσε ο παππούς σου δεν είναι αρκετό..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.