Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πρόβλημα με το Software ΤΕΕ ΚΕΝΑΚ


emnikol

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

Σε οποιοδήποτε ενεργειακή επιθεώρηση κατοικίας, όταν πραγματοποιώ εκτέλεση, στα αποτελέσματα μου εμφανίζει φωτισμό και αλλοιώνει τα αποτελέσματα!!

 

Το ίδιο xml όταν το τρέχω στο buildingcert όλα είναι μια χαρά!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου, δες στις σελίδες 35 και 30 του παρόντος νήματος. Επίσης είσαι σίγουρος ότι α) έχεις την τελευταία έκδοση και β) το xml αρχείο το κατεβάζεις από το bcert;

Link to comment
Share on other sites

Τα έχω δει όλα αυτά αλλά δεν λειτουργούν στη περίπτωσή μου!

Σε άλλο λαπτοπ με ολόιδιες ρυθμίσεις(windows υποδιαστολες κλπ) το xml βγάζει σωστά αποτελέσματα όπως και στο BC όπως προείπα. Την έκδοση την κατέβασα απευθείας απο ΤΕΕ. Το xml το πρωτοδημιούργησα απο BC

Link to comment
Share on other sites

εκτός από αυτά που είναι στις σελίδες 30-35, το ΤΕΕ-ΚΕΝΑΚ θέλει επιπλέον:

Microsoft Visual C++ Redistributable 2012 x 86

Microsoft Visual C++ Redistributable 2012 x 64 

Δεν θυμάμαι το ποστ, αλλά ο συνάδελφος που έκανε πειράματα, είχε επίσης στο σύστημά του και τα παρακάτω:

Microsoft Visual C++ Redistributable 2005 x86, x64

Microsoft Visual C++ Redistributable 2008 x86, x64

Microsoft Visual C++ Redistributable 2010 x86, x64

Microsoft Visual C++ Redistributable 2013 x86

Microsoft Visual C++ Redistributable 2015 x86

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω απελπιστεί...

Ευχαριστώ πάντως αλλά δεν φταίει ούτε αυτό.... εξακολουθεί και μου εμφανίζει τιμές για φωτισμό ενώ είναι κατοικία....

Link to comment
Share on other sites

Τσεκάρισε λίγο τι γράφει στη <<Χρήση Κτιρίου>> στα Γενικά στοιχεία κτιρίου και στη <<Χρήση>> στην καρτέλα της ζώνης. Ακόμα και αν γράφει μονοκατοικία, πολυκατοικία, κάνε ξανά επιλογή. Αλλάζει τίποτα;

Link to comment
Share on other sites

Όχι, τα ίδια. (στα γενικά στοιχεία δε νομίζω πως παίζει άλλωστε ρόλο, απλό κείμενο γράφεις για την εκτύπωση, εγώ βάζω "ΚΑΤΟΙΚΙΑ")

Δε νομίζω πως φταίει το xml. Τρέχει κανονικά στο BC με σωστά αποτελέσματα όπως και σε έναν συνάδελφο που του το έστειλα στο δικό του ΤΕΕΚΕΝΑΚ πρόγραμμα.

Εννοείται πως έχω κάνει και 2-3 φορές απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση στο δικό μου λάπτοπ

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε καλησπέρα και χρόνια πολλά.Το αρχικό xml με τα στοιχεία που κατέβασες από το BC ξανακατέβασε το διέγραψε το παλιό και εισαγωγή πάλι στο ΤΕΕΚΕΝΑΚ και επίλυση μήπως και το xml του BC έχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.