Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πρόβλημα με το Software ΤΕΕ ΚΕΝΑΚ


emnikol

Recommended Posts

άρα η απαντησή ότι σε 32 που το εγκαταστούν δεν υπάρχει πρόβλημα ενώ σε 64 δεν εγκαθίσταται και θέλουν να επικοινωνήσουν με το τεε να δούν άν έχει το λογισμικό κάποιο πρόβλημα μάλλον δεν ευσταθεί έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο, ρώτα με για κανά commodore, texas ή spectrum να σου απαντήσω.

 

Σίγουρα νέοι συνάδελφοι (πιο τσάκαλοι) κάτι θα ξέρουν παραπάνω. :smile: Αλλά δεν πιστεύω ότι είναι και κανά πρόβλημα που ολόκληρη εταιρία να ψάχνει να βρει λύση και να μη μπορεί. Από κάπου λάθος το πιάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Εγω το εχω εγκατεστημενο σε windows 7 64 και δεν εχω τετοιο προβλημα...Δοκιμασε να αλλαξεις το user account control μηπως φταιει αυτο...

1) πατα το κουμπι με το σημα των windows κατω δεξια

2) στο πεδιο γραψε uac

3) στο παραθυρο που βγαινει κατεβασε τη μπαρα τερμα κατω και κανε επανεκκινηση.

4) Δοκιμασε να το εγκαταστησεις το TEE KENAK.

 

Αν δε δουλεψει και παλι για λογους ασφαλειας επανελαβε απο 1) εως 3) και ανεβασε την μπαρα εκει που ηταν πριν.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ όλους θα σας ενημερώσω τι έφταιγε αυριο αν όλα πάνε καλά αφού μεταφέρω τίς απόψεις σας.

τουλάχιστον σιγουρεύτηκα ότι το πρόγραμμα τρέχει κανονικά σε 64αρι

Edited by katrmp
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δουλέψει windows 7, αλλά δοκιμάζοντας τα Windows 8, παρατήρησα ότι σε κάποιες εγκαταστάσεις έπρεπε να τρέχω το πρόγραμμα εγκατάστασης σαν administrator. Μπορεί να θέλει κάτι αντίστοιχο και στα 7.

Link to comment
Share on other sites

Το προγραμμα του τεε ειναι 32μπιτο.τα win7 64bit εχουν προφανως υποστηριξη για 32 bit σε λογισμικο αρα δεν το συζηταμε καν σαν περιπτωση.στους driver η κατασταση διαφερει μονο.

Πιθανοτατα φταιει ο ελεγχος χρηστη (uac η ο ιδιος ο λογαριασμος).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έκανα εγκατάσταση των win7 απο την αρχή και έχω πρόβλημα με την v1.29. Εμφανίζει το παρακάτω μήνυμα και δεν προχωράει η εγκατάσταση. Από το τεε δεν απαντάνε. σας εχει τύχει κατι τετοιο?

post-3683-0-90155700-1340993173_thumb.png

post-3683-0-75938600-1340993194_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

βάζω και την απάντηση του ΤΕΕ - εξυπηρετικότατος άνθρωπος φιλικός και περιεκτικός. Μπράβο.

 

H προτεινόμενη προσέγγιση είναι

 

1. Απεγκατάσταση του ΤΕΕ-ΚΕΝΑΚ

2. Εγκατάσταση του MS C++ redistributable πριν την εγκατάσταση του ΤΕΕ

ΚΕΝΑΚ. Σύνδεσμος για MS C++ redistributable download.

http://www.microsoft...&displayLang=en

 

3. Εγκατάσταση του ΤΕΕ-ΚΕΝΑΚ

Edited by jbosdas
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Έχει τα "βασικά" προαπαιτούμενα. Αν έχεις κάνει 1-2 εγκαταστάσεις προφανώς τα έχεις ήδη. Θα μπορούσε να έχουν συμπεριληφθεί όλα αυτά τα απαιτούμενα όπως το C++. Εμπορικό λογισμικό δεν είναι το ΤΕΕ-ΚΕΝΑΚ;

Edited by Sw0rdf1sh
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.