Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πρόβλημα με το Software ΤΕΕ ΚΕΝΑΚ


emnikol

Recommended Posts

  • 7 months later...

Γεια σας παιδιά,

 

έχω το εξής πρόβλημα:

κάποιες φορές όταν κάνω εκτέλεση σε ένα σενάριο βγάζει αποτέλεσμα κατηγορίας Α+ για μια οικία χωρίς ασφαλώς να δικαιολογείται κάτι τέτοιο.

Αν ανοίξω καινούριο προγραμμα και κάνω αντιγραφή επικόλληση γραμμή γραμμη μου βγάζει φυσιολογικά αποτελέσματα.

Μήπως το έχει αντιμετωπίσει κανείς από εσάς?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Το είχα αντιμετωπίσει όταν έκανα μαθήματα ενεργειακού επιθεωρητή. Είχαμε το ίδιο πρόγραμμα (έκδοση) σε διπλανούς υπολογιστές, με USB κάναμε πάσα το ίδιο αρχείο και το τρέχαμε, και έβγαζε άλλες κατηγορίες στον καθένα. Είναι πρόβλημα του λογισμικού.

Link to comment
Share on other sites

Είχαμε το ίδιο πρόγραμμα (έκδοση) σε διπλανούς υπολογιστές, με USB κάναμε πάσα το ίδιο αρχείο και το τρέχαμε, και έβγαζε άλλες κατηγορίες στον καθένα. Είναι πρόβλημα του λογισμικού.

Πρόβλημα ρυθμίσεων του υπολογιστή και όχι του προγράμματος. Το πρόγραμμα εδώ είναι το ίδιο απαράλλαχτο ενώ αλλάζει το μηχάνημα.

 

κάποιες φορές όταν κάνω εκτέλεση σε ένα σενάριο βγάζει αποτέλεσμα κατηγορίας Α+ για μια οικία χωρίς ασφαλώς να δικαιολογείται κάτι τέτοιο.

Αν ανοίξω καινούριο προγραμμα και κάνω αντιγραφή επικόλληση γραμμή γραμμη μου βγάζει φυσιολογικά αποτελέσματα.

Πως δουλεύει το όλο σύστημα. Έχεις εσύ ένα xml στην "Επιφάνεια εργασίας". Το παίρνει το ΤΕΕ-ΚΕΝΑΚ και το αντιγράφει σε ένα αρχείο xml στο φάκελό εγκατάστασής του και από αυτό κάνει την κατάταξη.

Είναι ανοιχτό πρότυπο το xml μπορείς να το τσεκάρεις ανοίγοντας το αρχείο. Πιθανόν να υπάρχει θέμα δικαιωμάτων στο φάκελο. Είναι πιθανό έτσι όπως το περιγράφεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

έχω το ΤΕΕ κενακ μόνο σε ενα υπολογιστή. Χθ΄ες το έκλεισα και σημερα που το άνοιξα το πρόγραμμα στην 1.29 έχει μόνο τα 4 (μελετη, boiler, conditionning, heating) και δεν υπάρχει πουθενά η επιθεώρηση. Δεν το βρίσκω πουθενά, ούτε κάν βγαίνει στα προγράμματα που έχω χρησιμοποιησει τελευταία. Το επανεκκινησα, τα ίδια. Τι κάνω? είμαι και άσχετος σχετικά.

Edited by katrmp
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε μέσα στο program files/TEE/TEE_KENAK_1.29

και τρέξε το TEE KENAK.ΕΧΕ

 

αν δεν υπάρχει, λογικά θα θες επανεγκατάσταση.

Edited by tsx
Link to comment
Share on other sites

το έκανα , και τρέχει τελικά,από το συντόμευση ΤΕΕ. Από το programm files δεν μπόρεσα, αφού δεν υπάρχει στην 1.29. αλλά δεν υπάρχει πάλι πουθενα το ΤΕΕ ΚΕΝΑΚ στην 1.29. Πώς θα το εμφανίσω? δηλαδη τώρα μπορώ να το τρέξω μόνο από το exe

Edited by katrmp
Link to comment
Share on other sites

τρέχει και από το programm files. Πώς μπορώ να βάλω όμως το εικονίδιο όπως και τα άλλα να φαίνεται στα προγράμματα όταν μπαίνω στην 1.29? δηλαδη όταν πατώ την 1.29 βγαίνουν μόνο 4 αντι 5 προγράμματα. μήπως από τα αρχεία να πατήσω <<καρφίτσωμα στην έναρξη>>

Link to comment
Share on other sites

Για να τρέχει και να μπόρεσες να κάνεις συντόμευση, επομένως υπάρχει το αρχείο ΤΕΕ ΚΕΝΑΚ.exe. Αυτό που μάλλον δεν κάνει είναι να μην στο εμφανίζει στα προγράμματα του μενού "έναρξη", όπως δηλαδή το εμφανίζει στη φωτό παρακάτω. Οπότε ίσως κατά λάθος να είχες κάνει επάνω του δεξί κλικ και από τις επιλογές που βγάζει να πάτησες "διαγραφή" και έτσι δεν στο εμφανίζει στο μενού. Αλλά η εφαρμογή υπάρχει εγκατεστημένη.

http://prntscr.com/11f4h6

Link to comment
Share on other sites

ναι τρέχει είτε από το programm files από το τεε κενακ exe , είτε από την συντόμευση τεε που είχε δημιουργηθει όταν είχα εγκαταστήσει την 1.29. Ακριβώς αυτο που δείχνεις στην φώτο εκεί δεν μου εμφανίζεται. Τι κάνω να το εμφανίσω?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.