Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πρόβλημα με το Software ΤΕΕ ΚΕΝΑΚ


emnikol

Recommended Posts

Ναι, κάνε ένα τυπικό διάβασμα τις οδηγίες εγκτατάστασης από το σαιτ του ΤΕΕ. Παραθέτω σύνδεσμο:

 

http://portal.tee.gr/portal/page/portal/SCIENTIFIC_WORK/GR_ENERGEIAS/kenak/tee_kenak/install%2020101111.pdf

 

Λέει πχ. από που να κατεβάσεις το dotnet fx το οποίο έχεις ήδη κάνει.

 

Επίσης λέει να κάνεις ενημέρωση τα windows, να σβήσεις τις προηγούμενες εκδόσεις αν υπάρχουν, ότι θέλει τουλάχιστον 300 mb στο δίσκο κλπ.

 

Γενικά κάνε ένα διάβασμα τα τυπικά, να δεις αν είσαι οκ μήπως φταίει κάτι από αυτά.

 

Κανονικά όμως έπρεπε να δουλεύει η εγκατάσταση, πιστεύω ότι φταίει κάτι στο σύστημά σου και όχι ότι φτάιει το ΤΕΕ ΚΕΝΑΚ.

 

Επίσης αν έχεις κάποιο antivirus ανοικτό, κλείστο προσωρινά μέχρι να τελειώσεις την εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γνωριζει κανεις το λογο για τον οποιο ξαφνικα απο το πουθενα μου ζητα σε καθε εκκινηση του ΤΕΕ ΚΕΝΑΚ εκ νεου serial και key για να τρεξει, ενω οταν το κλεινω και το ανοιγω παλι μου ζηταει?

 

Δεν υπαρχει πουθενα η επιλογη ενεργοποιησης μετα την εισαγωγη των κωδικων μου...

 

Τι παιζει?

Link to comment
Share on other sites

Από το faq του ΤΕΕ ΚΕΝΑΚ

 

Εάν βάλετε τους κωδικούς όταν ανοίγει το πρόγραμμα μπορείτε να δουλέψετε αλλά όταν κλείσει δεν τους κρατά μόνιμα.
Εάν περάσετε τους κωδικούς την πρώτη φορά και το επαναλάβετε από το menu "Βοήθεια", στην αντίστοιχη επιλογή, θα κρατήσει τους κωδικούς μόνιμα.

 

Δεν ξέρω αν είσαι στην ίδια περίπτωση όμως.

Edited by akis73
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα το εμφάνισε ξαφνικά....Εκανα απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση τίποτα...Βαρέθηκα να το ψάξω περισσότερο και πλέον κάθε φορά περνάω τους κωδικούς. Είναι λίγο σπάσιμο, αλλά το συνήθισα

Link to comment
Share on other sites

Κάνε αυτό που λέει στο faq, τώρα θυμήθηκα ότι το έχει κάνει και σε μένα, μάλλον τρώει φλασιές το πρόγραμμα που και που.

 

Βάλε τους κωδικούς όπως κάνεις κάθε φορά και μετά στο καπάκι ξαναβάλτους μέσω του help...Λογικά έτσι δεν θα στο ξανακάνει.

 

Δηλαδή βάλτους 2 φορές απανωτά όχι μία.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Αμα σου πω ότι μόλις το δοκίμασα, έτσι να δω,..... και έπιασε?????

 

Δεν το ήξερα με το help......Ωραίος!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βγάζει στο help επιλογή "ενεργοποίηση" τότε κάνε απεγκατάσταση και μετά εγκατάσταση ξανά και μετά θα στο βγάζει (λογικά).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Συνάδελφοι έχω πάρει νέο PC και έχω πρόβλημα με την εγκατάσταση του ΤΕΕ ΚΕΝΑΚ. Η διαδικασία κολλάει με το συνημμένο μήνυμα.

 

Τρέχω Windows 7 64bit 

post-16383-0-84336100-1390561432_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.