Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πρόβλημα με το Software ΤΕΕ ΚΕΝΑΚ


emnikol

Recommended Posts

Καλησπέρα

Σήμερα παρατήρησα κάποιες διαφορές στα αποτελέσματα (στις καταναλώσεις) συγκρίνοντας το ίδιο αρχείο με ένα φίλο μηχανικό.

Το έτρεξα ως admin και τελικά κατέληξα στα ίδια αποτελέσματα ,απλά όταν κλείνω το πρόγραμμα μου βγάζει αυτό που επισυνάπτω.

Προβληματίζομαι μήπως βγάζει κατι λάθος, το έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος?

Ευχαριστώ πολύ

 

 

post-18822-0-87519800-1455220294_thumb.jpg

Edited by dimitris82
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

καλημέρα και από μένα! ρε παιδιά εμένα το ΤΕΕ ΚΕΝΑΚ δουλεύει μια χαρά σε windows 10 αλλά κάθε φορά που το ανοίγω μου ζητάει τους κωδικούς!!! στα windows 7 δεν είχα κανένα πρόβλημα και επειδή με έχει κουράσει αυτή η ιστορία μήπως υπάρχει κάποια λύση για να μην βάζω ξανά και ξανά τους κωδικούς???

Link to comment
Share on other sites

Από τις ε/α του τεε για να μην ταλαιπωρείσαι πλέον:

 

 

Εάν βάλετε τους κωδικούς όταν ανοίγει το πρόγραμμα μπορείτε να δουλέψετε αλλά όταν κλείσει δεν τους κρατά μόνιμα.
Εάν περάσετε τους κωδικούς την πρώτη φορά και το επαναλάβετε από το menu "Βοήθεια", στην αντίστοιχη επιλογή, θα κρατήσει τους κωδικούς μόνιμα.

Edited by akis73
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ρε παιδιά! το διάβασα το ποστ αλλά από την βοήθεια μου λέει 3 επιλογές όπως δείχνει η εικόνα!! τι να κάνω?

α.περιεχομενα

β.απεγκατάσταση εφαρμογής

γ.σχετικα

Link to comment
Share on other sites

Tί εννοεί ο ποιητής -ΤΕΕ, λέγοντας πως πρέπει να το επαναλάβω από το μενού Βοήθεια; Εκεί μου βγάζει σαν επιλογές τα εξής: περιεχόμενα, απεγκατάσταση και σχετικά. Δεν υπάρχει κάπου που να μπορώ να βάλω κωδικούς. Καμία ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έκανα XML για ΠΕΑ σε PC με Windows 8.1 χρήση Αίθουσα πολλαπλών χρήσεων. Μου βγαίνει κατηγορία Η και σενάριο 1 Γ.

Το ανεβάζω buildingcert και μου βγάζει κατηγορία Γ και σενάριο 1 Β με τελείως άκυρες καταναλώσεις.

Κατεβάζω το αρχείο XML από την ολοκληρωμένη επιθεώρηση, το τρέχω πάλι και μου βγάζει πάλι κατηγορίες Η και Γ.

Δοκίμασα να τρέξω το πρόγραμμα ΤΕΕ-ΚΕΝΑΚ και κανονικά και σαν admin, το ίδιο.

 

Παιρνάω το ΤΕΕ-ΚΕΝΑΚ σε άλλο μηχανημα με windows XP και μου βγάζει τα αποτελέσματα ίδια με του building cert.

Εννοείται παντού το ίδιο αρχείο.

Τρέχει κάτι με τα Windows 8.1;

 

Όλα είναι 32bit.

Για ΠΕΑ φαντάζομαι δεν χρειάζεται να ασχοληθώ πολύ, αλλά για ΜΕΑ θα μου βγάζει άκυρες κατηγορίες ο υπολογιστής.
Τι κάνω εκεί; Τρέχω το ΤΕΕ-ΚΕΝΑΚ σε 2-3 υπολογιστές και υποβάλλω όλα τα αποτελέσματα και το στήσιμο του υπολογιστή στο καθένα;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως στον η/υ με τα 8.1 έχεις παλιότερη έκδοση του ΤΕΕ ΚΕΝΑΚ;

 

Ότι βγάζει το buildingcert ισχύει γεγονός που επαληθεύεται στον η/υ με τα XP όπως λες...

Link to comment
Share on other sites

όχι. ίδια έκδοση TEE-KENAK.

πιθανολογώ ότι επειδή το ΤΕΕ-ΚΕΝΑΚ είναι γραμμένο στην VB τα windows 8.1 να την επιρρεάζουν. Γενικά έχω συναντήσει και άλλα προβλήματα με άλλα προγράμματα στα windows 8.1, αλλά συνήθως έβρισκα τρόπους να τα παρακάμπτω ψάχνοντας στο διαδίκτυο, καθότι ήταν προβλήματα χρηστών ανά τον κόσμο.
Κάποια στιγμή θα περάσω τα windows 7 νομίζω και θα βρω την υγεία μου. Πρέπει να το πάρω απόφαση να τα αγοράσω όμως.

 

ΥΓ ακόμα δεν έχουν φτιάξει το bug με την υποδιαστολή. Αν γράφεις αγγλικά δεν παίρνει την υποδιαστολή από το δεξί μέρος του πληκτρολογίου  (με τους αριθμούς). Το ίδιο bug είχα αντιμετωπίσει όταν χρησιμοποιούσα την VB6

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.