Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόβλημα με το Software ΤΕΕ ΚΕΝΑΚ


emnikol

Recommended Posts

Καλημέρα

 

Αντιμετωπίζω αυτό το πρόβλημα σε Ανοικτή εστία καύσης - Απλό Τζάκι  λόγω οτι δεν έχω βάλει τιμή στην ισχυ.....

 

Κάμμια λύση κανείς τίποτα ?? Κανένα παρόμοιο κανείς?

post-102206-0-89226400-1513670825_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι καλησπέρα, 

έχει τύχει σε κανέναν με  win10 να μην είναι αναγνωρίσιμη η γραμματοσειρά στο notepad όταν εμφανίζει περίεργες τιμές κατά το τρέξιμο?

 

δεν μπορώ να διαβάσω καν τι error ή warning μου αναφέρει, τα διορθώνω από εμπειρία  

 

 

 

Errors ??a ?p????? ?t????
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
S??????? errors ??a ?p????? ?t???? = 0

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Warnings ??a ?p????? ?t????
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
? s??????? ep?f??e?a ???? t?? ????? > Of???µ? ep?f??e?a st? ?p????? ?t????
S??????? warnings ??a ?p????? ?t???? = 1

 

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε τις εξής ρυθμήσεις (οι ρυθμίσεις έχουν εικονίδιο το γρανάζι):

 

Ρυθμίσεις -> Γλώσσα -> Περιοχή και Γλώσσα -> Ελλάδα

 

Ρυθμίσεις -> Γλώσσα -> Περιοχή και Γλώσσα -> Πρόσθετες τοπικές ρυθμίσεις και ρυθμίσεις ημερομηνίας και ώρας -> Αλλαγή των μορφών ημερομηνίας, ώρας και αριθμών -> Διαχείριση -> Αλλαγή τοπικών ρυθμίσεων συστήματος -> Ελληνικά

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε τις εξής ρυθμήσεις (οι ρυθμίσεις έχουν εικονίδιο το γρανάζι):

 

Ρυθμίσεις -> Γλώσσα -> Περιοχή και Γλώσσα -> Ελλάδα

 

Ρυθμίσεις -> Γλώσσα -> Περιοχή και Γλώσσα -> Πρόσθετες τοπικές ρυθμίσεις και ρυθμίσεις ημερομηνίας και ώρας -> Αλλαγή των μορφών ημερομηνίας, ώρας και αριθμών -> Διαχείριση -> Αλλαγή τοπικών ρυθμίσεων συστήματος -> Ελληνικά

Άψογος ο sdim, δουλεύει κανονικά πλέον!  

Link to comment
Share on other sites

 

Και κατι αλλο.....

 

ενω εχω περασει κανονικα θερμανση, ψυξη, ΖΝΧ, οταν τρεχω να βγαλω αποτελεσματα, στις καταναλωσεις θερμανσης-ψυξης μου βγαζει 0. Σα να μη το λαμβανει υπ' οψιν του.

 

Καμια ιδεα;

 

 

Είχα το ίδιο πρόβλημα αλλά μόνο στην ψύξη μου έδινε στα αποτελεσματα κατανάλωση υπάρχον κτιρίου  0. Παρατήρησα οτι στο κιτρινο  κουτακι Β.απόδοσης τερματικών έβγαζε μόνο του 0,93 το άλλαξα σε 0.93 και δούλεψε, βγαζει καταναλώσεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνάδελφοι,

προσπαθώ να κάνω ΠΕΑ σε μια κατοικία, κατασκευής του 2009 με το νέο ΤΕΕ ΚΕΝΑΚ και όπως παρατήρησα σχεδόν όλοι αντιμετωπίζουμε προβλήματα με το λογισμικό.

Δεν μπορώ να καταλάβω τι σκάλωμα έχει φάει και παρόλο που εξετάζω κατοικία μου βγάζει στα αποτελέσματα  και ΦΩΤΙΣΜΟ.

Εαν γνωρίζει κάποιος τη λύση θα βοηθούσε.

Αντιμετωπίζω ακόμα αυτό το πρόβλημα. Έχει βρεθεί λύση?

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε τις εξής ρυθμήσεις (οι ρυθμίσεις έχουν εικονίδιο το γρανάζι):

 

Ρυθμίσεις -> Γλώσσα -> Περιοχή και Γλώσσα -> Ελλάδα

 

Ρυθμίσεις -> Γλώσσα -> Περιοχή και Γλώσσα -> Πρόσθετες τοπικές ρυθμίσεις και ρυθμίσεις ημερομηνίας και ώρας -> Αλλαγή των μορφών ημερομηνίας, ώρας και αριθμών -> Διαχείριση -> Αλλαγή τοπικών ρυθμίσεων συστήματος -> Ελληνικά

sdim, ευχαριστώ πολύ! διορθώθηκε και το δικό μου 

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ακόμα αυτό το πρόβλημα. Έχει βρεθεί λύση?

Καλησπέρα,

ζητώ συγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση, η ''λύση'' σε αυτό το πρόβλημα μάλλον ήταν η εγκατάσταση ξανά της 1.29 και της 1.31. 

Δεν μπόρεσα να καταλάβω τι έφταιγε. 

Το ίδιο αρχείο xml το έδωσα σε συνάδελφο και το έτρεξε και δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα.

Ελπίζω να σε βοήθησα. 

Καλή χρονία. 

Link to comment
Share on other sites

 

Συνάδελφοι καλησπέρα, 

έχει τύχει σε κανέναν με  win10 να μην είναι αναγνωρίσιμη η γραμματοσειρά στο notepad όταν εμφανίζει περίεργες τιμές κατά το τρέξιμο?

 

δεν μπορώ να διαβάσω καν τι error ή warning μου αναφέρει, τα διορθώνω από εμπειρία  

 

 

 

Errors ??a ?p????? ?t????

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

S??????? errors ??a ?p????? ?t???? = 0

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Warnings ??a ?p????? ?t????

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

? s??????? ep?f??e?a ???? t?? ????? > Of???µ? ep?f??e?a st? ?p????? ?t????

S??????? warnings ??a ?p????? ?t???? = 1

 

Άλλαξε τις ρυθμίσεις γλώσσας για τα non unicode programs στα windows.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνάδελφοι, εγω αντιμετοπίζω κάτι διαφορετικό, περνάω όλα τα στοιχεία και όταν πατάω εκτέλεση το αποτέλεσμα 9 στις 10 φορες είναι εντελώς λάθος δηλαδή ειτε Α++++++ ή Η. Κάποιες φορές μάλιστα όταν το αποτέλεσμα είναι Γ, Δ, ή κάτι άλλο νορμάλ, όταν περνάω αντίγραφο κτηρίου τότε τα χάνει και γίνεται Α+ ή Η. Επίσης σε αποθηκευμένα xml όταν τα ανοίγω οι τιμές U είναι πάντοτε λάθος ή χωρίς υποδιαστολές. Ολα αυτά αλλάζοντας τιμές ή αφαιρώντας και ξαναπερνώντας τα συστήματα θερμανσης ψύξης κλπ δεν αλλάζουν το αποτέλεσμα. π.χ. σβήνω εντελώς το σύστημα και πατάω επίλυση και στο αποτέλεσμα το συστημα που πλέον δεν υπάρχει δίνει το προηγούμενο αποτέλεσμα (ναι πατάω save στις αλλαγές). Πολλές φορές ξαναρχίζω την επιθεώρηση με νέο xml 2-3 φορές ώσπου να δουλέψει....
Εχει κανείς να προτείνει κάτι; Στο ΤΕΕ δεν φαίνεται να έχουν κάποια λύση...

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.