Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πρόβλημα με το Software ΤΕΕ ΚΕΝΑΚ


emnikol

Recommended Posts

Ρε PPW είναι αυτό που σου λέει πιο πανω ο akaliak, η ΤΟΤΕΕ σου λέει ότι όταν δεν έχεις σύστημα ψύξης πχ θα πρέπει να βάλεις το θεωρητικό. Δεν είναι δουλειά της ΤΟΤΕΕ να σου πει πως περνιέται το θεωρητικό στο πρόγραμμα. Άλλος μπορεί να κάνει πισοποιητικά με άλλο λογισμικό ας πούμε. Η ΤΟΤΕΕ είναι η νομοθεσία. Το τεχνικό κομμάτι του λογισμικού δεν αφορά΄την ΤΟΤΕΕ. Αυτό έχει να κάνει με το help του προγράμματος και φυσικά με τα σεμινάρια, όπου και εκεί μαθαίνεις κάποια πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη για το ρε, δεν το εγραψα επιθετικα. Φυσικά και τον διάβασα τον διάλογο αλλιώς δεν θα απαντούσα. Η ερώτηση σου είναι "που γράφει στην ΤΟΤΕΕ αυτό το οποίο λέει στο help του προγράμματος" και σου απαντάμε απλά ότι άλλο το ένα άλλο το άλλο. Δεν σημαίνει ότι επειδή το λέει στο help θα έπρεπε να το λέει και στην ΤΟΤΕΕ. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

η ερώτηση μου είναι ΓΙΑΤΙ λέει ψέμματα το HELP ότι λέει στην ΤΟΤΕΕ να βάζεις μηδέν στην ισχύ.

 

Ας πει το help έτσι γουστάρω και βάζω μηδέν. no problem. 

 

Μη μου λέει βάζω μηδέν επειδή το λέει η ΤΟΤΕΕ.

 

Άλλο το ένα άλλο το άλλο.

Link to comment
Share on other sites

ΤΟΤΕΕ-20701-4

Θέρμανση: σελ 37: Στην περίπτωση που δεν υπάρχει σύστημα θέρμανσης καταγράφεται η τιμή μηδέν (0).

Ψύξη: σελ. 40 : Ονομαστική ισχύς (kW). Καταγράφεται η ονομαστική ισχύς της μονάδας. Για την περίπτωση που δεν υπάρχει σύστημα ψύξης καταγράφεται η τιμή μηδέν (0).

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Εδώ πάνω δεν έπρεπε να έχει ενεργειακή κατάταξη με χρωματάκια;

Στις άλλες οθόνες τα βλέπω όλα μια χαρά. Μόνο εδώ μου τα χαλάει.

Ξέρει κανένας γιατί:

post-45325-0-13010100-1517479728_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνάδελφοι! 

 

Στο πρόγραμμα ενω εχω ολοκληρώσει και πατάω εκτέλεση μου βγάζει οτι υπάρχουν λαθη στο αρχείο επιθεώρησης, και συγεκριμένα αυτο: Warnings για Υπάρχον Κτίριο

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Η συνολική επιφάνεια όλων των ζωνών > Ωφέλιμη επιφάνεια στο Υπάρχον Κτίριο
 
Συνολικά warnings για Υπάρχον Κτίριο = 1
 
 
 
Ειναι κόλλημα του προγράμματος? Γιατι τα εχω δοκιμάσει ολαι και πάλι τίποτα. ΔΕν προχωράει και δεν εκτελέι να βγάλει αποτελέσματα. 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

σε κτίριο τριτογενούς τομέα, βάζω θεωρητικό σύστημα ψύξης, με αντλία eer = 2.2

Βάζω βοηθητικό σύστημα 5 x τ.μ. σε kW κτλ. και με το που αποθηκεύω και ξαναπάω στην καρτέλα εξαφανίζει την εισαγωγή που έχω κάνει. Δεν μου έχει ξανατύχει, ξέρει κάποιος τί μπορεί να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.