Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πρόβλημα με το Software ΤΕΕ ΚΕΝΑΚ


emnikol

Recommended Posts

Θα σου πρότεινα να επιλέξεις αρχικά την καλή σου την διάθεση ... και μετά τα άλλα ...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

και ccleaner βαλαμε και revo uninstaller βάλαμε και restart κάναμε και με το φίλο παραπάνω παρεξηγηθήκαμε και τραγούδια με ντέρτια στο ραδιόφωνο βάλαμε..., και να μη σας πω στο τέλος τι πήραμε..

Τέσπα. Τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις κάνα antivirus ενεργό και μπλοκάρει; Το security essentials μήπως, δοκίμασε να το κλείσεις προσωρινά και ξαναδοκίμασε...

Επίσης μήπως κάνεις login στα Windows 10 ως μη διαχειριστής; Επίσης δεν μας είπες αν εγκατέστησες κάτι στο ενδιάμεσο από τότε που δούλευε οκ...

Edited by akis73
Link to comment
Share on other sites

Επίσης δες το παρακάτω σε περίπτωση που έχεις χάσει το ownership από το φάκελο εγκατάστασης του τεε κενακ:

https://www.tenforums.com/tutorials/3841-add-take-ownership-context-menu-windows-10-a.html

Κατεβάσεις το .reg το τρέχεις με δεξί κλικ για να πάρεις ownership.

Link to comment
Share on other sites

The Take Ownership context menu will not be available when you right click or press and hold on any drive, the C:\Program Files folder, the C:\Program Files (x86) folder, the C:\ProgramData folder, the C:\Users folder, and the C:\Windows folder. This was done by design since taking ownership of these specific system folders can make Windows unstable as it would also take ownership of all the folder's content at the same time.

 

Όπως βλέπεις δεν θα μας κάνει για το ΚΕΝΑΚ αφού είναι μέσα στα program files.

Νομίζω έχω προσπαθήσει αρκετά και είμαι ήδη τυχερός που δεν έχω κάνει καμία ακόμα μεγαλύτερη ζημιά.

Άσε, ας πάρω τηλέφωνο αύριο στο ΤΕΕ να βγάλω άκρη.

Ευχαριστώ για την βοήθεια.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από επικοινωνία με έναν πολύ ευγενικό κύριο από την ομάδα ανάπτυξης του κώδικα η λύση βρέθηκε στις ρυθμίσεις περιοχής των windows.

Δεν θέλουμε τικ στο κουτάκι. Έτσι όπως το δείχνω λειτουργεί.

region.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Συνάδελφοι καλησπέρα,

 

Έχει κάποιος αντιμετωπίσει το παρακάτω πρόβλημα στο λογισμικό τεε κενανκ?

όταν "το τρέχω" μου βγάζει το παρακάτω μηνυμα :

"


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Errors για Υπάρχον Κτίριο
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Μηδενικός συντελεστής θερμοπερατότητας σε αδιαφανές στοιχείο στη ζώνη 1 στο Υπάρχον Κτίριο
Μηδενικός συντελεστής θερμοπερατότητας σε διαφανές στοιχείο στη ζώνη 1 στο Υπάρχον Κτίριο

Συνολικά errors για Υπάρχον Κτίριο = 2


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Warnings για Υπάρχον Κτίριο
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Μηδενικό εμβαδόν σε αδιαφανές στοιχείο στη ζώνη 1 στο Υπάρχον Κτίριο
Μηδενικό εμβαδόν σε διαφανές στοιχείο στη ζώνη 1 στο Υπάρχον Κτίριο

Συνολικά warnings για Υπάρχον Κτίριο = 2

 

Τα φώτα σας????

 

ευχαριστώ πολύ

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.