Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πρόβλημα με το Software ΤΕΕ ΚΕΝΑΚ


emnikol

Recommended Posts

Ο λέβητας λογικά θα καλύπτει όλο το διαμέρισμα για την θέρμανση, οπότε το να καταχωρίσεις το κλιμ/κό στην θέρμανση είναι περιττό.

Σε 1η φάση λοιπόν σβήσε την γραμμή νο.2 στις πηγές ώστε να μείνει μόνο ο λέβητας με το 1.

Κατά τα άλλα έχεις λάθη κάτα τη γνώμη μου τα οποία θέλει χρόνο για να διορθωθούν και να διαβάσεις καλά την 1η τότεε.

edit: με πρόλαβε ο @dib

 

Edited by akis73
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Καλησπέρα σας,

σε ένα νέο λάπτοπ με win10 έκανα εγκατάσταση το ΤΕΕ ΚΕΝΑΚ 1.31.1.9 03/18 και ενώ 

φαίνεται να δουλεύει και δε χτυπάει σφάλματα, τρέχοντας ένα παλιό ΠΕΑ βλέπω 

ότι βγάζει τεράστια νούμερα που οφείλονται στο ότι παίρνει φωτισμό ενώ είναι 

σπίτι και δε θα πρεπε. 

Έκανα πρόβα και με την προηγούμενη έκδοση 1.31 αλλά το πρόβλημα συνεχίζει.

Τρέχω την εγκατάσταση και το πρόγραμμα σαν διαχειριστής. Οι ρυθμίσεις της γλώσσας

πιστεύω ότι είναι σωστές. Σε άλλο PC τρέχω το ίδιο ΠΕΑ και τα νούμερα είναι μια χαρά.

Το έχει συναντήσει κανείς αυτό το πρόβλημα με το φωτισμό;

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα, έχω το ίδιο πρόβλημα. Σε νέο λάπτοπ τα αποτελέσματα είναι αλαμπουρνέζικα, σε παλιό λάπτοπ σωστά!! Τι λύση υπάρχει?

Edited by hkamp
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γενικά το ΤΕΕ-ΚΕΝΑΚ έχει προβλήματα ανάλογα το λειτουργικό και τα netframework που είναι περασμένα. Μέχρι τα windows 7, φαίνεται να συμπεριφέρεται σωστά και μάλλον δεν υπάρχει διάθεση να χρησιμοποιήσουν όλο το engine του προγράμματος, ανεξάρτητο της εγκατάστασης των windows.
Συνάδελφος με windows 10 διαπίστωσε ότι του λείπανε κάποιες C++. Το μήνυμά του είναι εδώ.

Οπότε δοκιμάζεις την συνταγή του και μας λες. Εγώ ακόμα μένω στα Windows 7, γιατί η Microsoft και η HP έχουν φάει τα μουστάκια τους (η πρώτη αλλάζει core σε κάθε λειτουργικό, και η άλλη δεν αναβαθμίζει τους drivers της), και θα ψάχνω και drivers.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Στο λογισμικό τα μηνύματα λάθους δεν μου εμφανίζονται σωστά.

Φαίνεται να είναι θέμα fonts, όμως έχω κατεβάσει τα πάντα και εξακολουθώ να μην μπορώ να τα διαβάσω (εμφανίζονται αγγλικά ερωτηματικά).

Σε επικοινωνία με το ΤΕΕ, τον υπεύθυνο, μου ζήτησε να του στείλω email με το πρόβλημα και πέρασαν ήδη 2 ημέρες.

Το έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλος;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, chris_gr said:

Στο λογισμικό τα μηνύματα λάθους δεν μου εμφανίζονται σωστά.

Φαίνεται να είναι θέμα fonts, όμως έχω κατεβάσει τα πάντα και εξακολουθώ να μην μπορώ να τα διαβάσω (εμφανίζονται αγγλικά ερωτηματικά).

Δοκίμασε να το τρέξεις ως διαχειριστής (run as admin) μήπως και φταίει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

2 μηχανικοί συνεργάτες μπορούν να πληρώσουν 1 φορά το λογισμικό ΤΕΕ ΚΕΝΑΚ; Μπορεί να ακούγεται χαζή η ερώτηση αλλά δε βρίσκω πουθενά τα περι πνευματικής ιδιοκτησίας στο συγκεκριμένο λογισμικό. 

Link to comment
Share on other sites

Ποιός ο λόγος να θες να ρισκάρεις για 100 ευρώ; Ίσως δημιουργηθεί πρόβλημα σε πιθανό έλεγχο αν το λογ/κό αναγράφει κάπου τον κωδικό χρήσης.

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.