Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόβλημα με το Software ΤΕΕ ΚΕΝΑΚ


emnikol

Recommended Posts

Κάνε ξανά εγκατάσταση στο πρόγραμμα (τη νέα version) από τη αρχή, σαν administrator.

 

Μετά δήλωσε με δεξί κλικ στο εικονιδιο του shortcut να τρέχει σαν adiminstrator από τα perimissions.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ανανέωση της 1.31 με το Patch από την σελίδα του ΤΕΕ και από τότε οπότε έχω μη θερμενομενο χώρο δεν κάνει εκτέλεση υπολογισμών και βγάζει σφάλμα ότι δεν έχουν υπολογιστεί οι θερμογεφυρες του μη θερμαινόμενο χώρου... Έχει τύχει σε κάποιον κάτι ανάλογο; πως μπορώ να το διορθώσω;

Edited by spiliosa
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις μόνο ΜΘΧ. Έχεις και επιλογή "νέο κτίριο" μάλλον.

Οι θερμογέφυρες του ΜΘΧ είναι στη διαχωριστική πάντως αν θες να προσθέσεις τιμή 0 αλλά κάποιο άλλο πρόβλημα έχει το αρχείο σου.

Στο ΤΕΕ-ΚΕΝΑΚ μελέτη το ανοίγεις ή στο ΤΕΕ-ΚΕΝΑΚ (που αφορά ΠΕΑ);

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλιιι! 

 

Με κατεβασμενο το καινουριο patch που μου διορθωσε πολλααα απο τα προβληματα τωρα μου βγαζει νεο! 

 

Σε κτιριο που εχω δηλωσει ΜΘΧ μου λεει οτι εχει λαθη και οτι ΠΡΕΠΕΙ να ορισω διαφανεις επιφανειες στο ΜΘΧ. Γιατι ΠΡΕΠΕΙ βρε καλο μου να ορισω αφου δεν εχω?

 

Πραγματικα εχει φυγει η μιση μου ζωη με αυτο το προγραμμα.....

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα τα ίδια κάνει σε μθχ. Δεν υπάρχει σοβαρότητα στη χώρα. Πουθενά. Τέλος

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γενικα το λογισμικο εχει πολλα προβληματα.

Οι εκθεσεις αποτελεσματων δεν λειτουργουν. Οι ελεγχοι δεν εχουν συνυπολογισει θεωρητικες καταστασεις οπως τα μπαζωματα η ιδιαιτερους χωρους (πχ κατω απο σκεπες μπορει ο μθχ να μην εχει ανοιγματα και επρεπε να ειναι info και οχι warning να μην προχωραει) κ.α. πολλα.

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε 1 με μηδενικό E και μηδενικό U.

Με U=O στο διαφανές του μθχ, πάλι βγάζει error.

 Εν πάσει περιπτώσει προσπαθούμε να ξεγελάσουμε λογισμικό που το έχουμε αγοράσει...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.