Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Site ΤΣΜΕΔΕ και ΕΤΑΑ.


ysar

Recommended Posts

Ωραια καποτε αλλαξαν το site του ΤΣΜΕΔΕ και φτιαξαν και του ΕΤΑΑ.

Απο αισθητικης πλευρας τα βρησκω βελτιωμενα και λειτουργικα.

Αλλά τα εχουν αφησει και ρημαζουν.

Καμια ουσιαστικη αποφαση δεν δημοσιευεται εκει.

Δεν υπαρχει προσωπικο?

Λειπει η θεληση?

Τα φτιαξαν για να παρει καποιος απλα τη δουλεια?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

εχει κανει κανεις εγγραφη στο site του ΤΣΜΕΔΕ; ποσο καιρο χρειαζονται για να ενεργοποιησουν την εγγραφη? Περιμενω ειδη 10 μερες...

εχει τυχει σε καποιον?

Link to comment
Share on other sites

Είναι γελοίο αυτό που συμβαίνει με το site του ΤΣΜΕΔΕ. Έχω κάνει αίτηση πριν 1,5 χρόνο κι εγώ, πριν ...3-4 μήνες μόλις έλαβα επιβεβαίωση ότι (και καλά) ενεργοποιήθηκε ο λογαριασμός. Όσο καταφέρατε εσείς να συνδεθείτε, άλλο τόσο κατάφερα κι εγώ. Ζήτησα μέσω της φόρμας υπενθύμιση κωδικού, και πάλι όσο ήρθε σε εσάς, άλλο τόσο ήρθε και σε εμένα! Είναι αδύνατο εν τω μεταξύ να βρω πως μπορώ να επικοινωνήσω με τον διαχειριστή όπως προτείνει! Ούτε e-mail υπάρχει πουθενά, ούτε τηλέφωνο! Λυπάμαι που το λέω αλλά είναι τραγικοί...

 

Υ.Γ. Αντίθετα συνάδελφος που έκανε κι αυτός αίτηση πριν κανένα 6μηνο, ειδιοποιήθηκε ότι ενεργοποιήθηκε και μπαίνει κανονικά...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως,με όλα αυτά τα χρήματα που δίνουμε,θα έπρεπε να έχουμε τουλάχιστο άμεσες ηλεκτρονικές υπηρεσίες και όχι μόνο στα λόγια.

Ειδικότερα δε, αυτές που απαιτούν τη παρουσία μας εκεί και το ξόδεμα του χρόνου μας, όπως βεβαιώσεις...

Τι να πείς. Ηθελα να ξερα,τι διάολο κάνουν τα τόσα έσοδα...

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάς κάτι πράγματα κι εσύ..Εδώ αποφάσισαν να αυξήσουν τις εισφορές σε ΜΗ ελλειματικό ταμείο με περιουσία δις..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Είναι γελοίο αυτό που συμβαίνει με το site του ΤΣΜΕΔΕ. Έχω κάνει αίτηση πριν 1,5 χρόνο κι εγώ, πριν ...3-4 μήνες μόλις έλαβα επιβεβαίωση ότι (και καλά) ενεργοποιήθηκε ο λογαριασμός. Όσο καταφέρατε εσείς να συνδεθείτε, άλλο τόσο κατάφερα κι εγώ. Ζήτησα μέσω της φόρμας υπενθύμιση κωδικού, και πάλι όσο ήρθε σε εσάς, άλλο τόσο ήρθε και σε εμένα! Είναι αδύνατο εν τω μεταξύ να βρω πως μπορώ να επικοινωνήσω με τον διαχειριστή όπως προτείνει! Ούτε e-mail υπάρχει πουθενά, ούτε τηλέφωνο! Λυπάμαι που το λέω αλλά είναι τραγικοί...

 

Υ.Γ. Αντίθετα συνάδελφος που έκανε κι αυτός αίτηση πριν κανένα 6μηνο, ειδιοποιήθηκε ότι ενεργοποιήθηκε και μπαίνει κανονικά...

 

 

Συνάδελφοι, το καλύτερο ανέκδοτο είναι το e-tsmede για τους μηχανικούς.

Η κωμικοτραγικότητα στο μεγαλείο της.

Το Ηλεκτρονικές Υπηρεσίες>Περιγραφή υπηρεσιών>Ασφαλισμένοι,

εδώ και τουλάχιστον 2 χρόνια( που το παρακολουθώ ) λέει ότι στο μέλλον θα σας δώσουμε τις κάτωθι δυνατότητες•

 

 

          Στο μέλλον θα μπορεί να κάνει αίτηση για να πάρει κάθε μια από τις βεβαιώσεις που θα μηχανογραφηθούν στην διαδικτυακή πύλη, να ενημερώνεται σχετικά με την πρόοδο για όσες από αυτές εκκρεμεί έλεγχος από υπάλληλο του Ταμείου και να προχωρήσει στην εκτύπωση όσων έχουν εγκριθεί. Ο υπάρχων σχεδιασμός προβλέπει να υποστηρίζονται οι παρακάτω βεβαιώσεις για τους ασφαλισμένους.......

 

 

Προβλέψεις και θα.... να προσθέσω εγώ, επίσημα και διαδικτυακά...θα..θα..θα..ντροπή..

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Και τα 2 site ειναι για κλαματα...

Μονο διαγωνισμους βλεπεις στο ETAA για φυλαξη-καθαρισμο κτιριων, προμηθεια αναλωσιμων κλπ.

Στο ΤΣΜΕΔΕ δεν λεει τιποτα ουσιαστικο και καθε τοσο στα παραρτηματα τσακωνετε ο κοσμος με τους υπαλληλους λογω ελλειψης ενημερωσης για διαδικασιες που απλα θα μπορουσαν να ειχαν μαθει μεσω internet.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.