Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πρόβλημα στις υπηρεσίες HEPOS?


giorgosv

Recommended Posts

Καλημέρα,

προσπαθώ να κατεβάσω δεδομένα VRS για χθές απο HEPOS και δεν υπάρχει διαθεσιμότητα.

προσπάθησα για διάφορες ώρες και γενικά φαίνεται να μην υπάρχουν δεδομένα...έπεσε το σύστημα;

εντωμεταξύ δοκίμασα και με μόνιμο σταθμό και δεν λειτουργεί σωστά το site..δεν μπορω να επιλέξω σταθμό..

επιβεβαιώνει κανείς τα λεγόμενα μου;τι διάολο μπήκε Αύγουστος και πήγε και το HEPOS διακοπες;;;

Link to comment
Share on other sites

Γιώργο από το Σάββατο δεν δουλεύει το rinex shop. Μίλησα μαζί τους χτες, τελικά με πήραν σήμερα το πρωί και μου είπαν ότι υπάρχει πρόβλημα. Πολύ πιθανόν τα δεδομένα του Σαββάτου να μην μπορέσουν να ανακτηθούν από όσο μου είπανε.

 

Ευτυχώς ήθελα τα δεδομένα για τριγωνισμό για μια επιπλέον βάση και έλεγχο.

 

Μετά από παράκληση μου, έστειλαν email ενημερωτικό στους χρήστες του Hepos. Άργησαν όμως 3 μέρες...

Link to comment
Share on other sites

ναί επιβεβαιώνω ήρθε e-mail ότι υπάρχει πρόβλημα με τα δεδομένα μετεπεξεργσίας

αλλά με VRS δούλεψα το Σάββατο απο 6+30 ως 12+30

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έλαβα κ εγώ mail ότι υπάρχει πρόβλημα αλλά μόλις τώρα κατέβασα δεδομένα και φαίνεται να λύθηκε..ας ελπίσουμε να μην συμβαίνει συχνά μιάς και μέχρι στιγμής λειτουργεί σχεδόν άψογα το HEPOS.

Αντίθετα γνωστή εταιρία μου έδωσε demo 1 μηνα υπηρεσίες post processing και επι ένα μήνα προσπαθούσα μάταια να κατεβάσω δεδομένα..όλο κενά-ελλείψεις..φαίνεται έχουν δώσει βάρος μονο στο RTK για ευνόητους λόγους..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.