Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Αυθαίρετα - Φάσεις νόμου Τρίτση


margaritta

Recommended Posts

Εχω περιπτωση εντος σχεδιου, 80τμ που εφτασε στη β φαση με νομο τριτση. πληρωσε τις 10240 δρχ , στη συνεχεια πληρωνει αλλες 4700δρχ αλλα δεν εφτασε γ φαση. Αυτο υπαγεται στον 4014? Μπορει καποιος συναδελφος να μου πει την γνωμη του..Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 324
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Άμα έχει ολοκληρωθεί η β φάση, δε χρειάζεται να το δηλώσεις στον 4014, παρά μόνο επιπλέον αυθαιρεσίες που είτε δεν εντάχθηκαν είτε προέκυψαν στη συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση αν και τι να πω ειχα παει και στην πολεοδομια και μου ειπαν οτι αν δεν εφτασε γ φαση με αποφαση νομαρχη, τοτε πρεπει να το δηλωσω στον 4014.. Και το εχω υποβαλλει δεν ξερω ομως αν μπορω στην επομενη φαση να το διορθωσω γιατι εχουν και αλλη αυθαιρεσια εκει στο ισογειο που δεν δηλωθηκε με τριτση. Μηπως ξερεις αν μπορω να αφαιρεσω τον οροφο (που εφτασε β φαση με 1337) και να αφησω μονο το ισογειο? Ελπιζω να μην σε μπερδεψα συναδελφε

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα μπορούμε να κάνουμε τέτοιου είδους διορθώσεις,Βέβαια ποτέ δεν ξέρεις με τους άσχετους.!

Link to comment
Share on other sites

μακαρι αλλα ολα τελευταια στιγμη μας τα λενε κι αν....ακομα και στις ερωτοαπαντησεις του υπεκα φασκουν και αντιφασκουν κουραστικα πια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Σε μη άρτιο και μη οικοδομήσιμο οικόπεδο εκτός σχεδίου που έχουν ρυθμιστεί ισόγεια κατοικία και υπόγεια αποθήκη με τη β' φάση του Ν.Τρίτση, τις νέες αυθαίρετες κατασκευές τις δηλώνουμε ΜΕ ΟΑ ή χωρίς?

 

Στην Πολεοδομία μου είπαν ότι έχει ολοκληρώσει τη Β'φάση, αλλά δε γράφει κάπου για προσωρινή ή οριστική αναβολή κατεδάφισης!!!

 

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Η τακτοποίηση μέσω του ν.1337/1983 ΔΕΝ αποτελεί άδεια.

Θα υπάρχει κάπου ένα χαρτί που θα έχει πάνω σφραγίδα "προσωρινή αναστολή κατεδάφισης", αλλά αφού σου το είπαν από την πολεοδομία, όλα νομίζω ότι μπορείς να βασισθείς.

Link to comment
Share on other sites

ουτε η Β φαση αλλα ουτε και η οριστικη εξαιρεση απο κατεδαφιση λαμβανονατι ως αδεια για τον 4014/11

Άρα δεν ισχύει αυτό που αναφέρει ο συνάδελφος steve100 στο post #45??

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.