Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μεταπτυχιακό ΤΑΤΜ ΑΠΘ,Γεωπληροφορική, εξετάσεις αγγλικών


dimitzio2

Recommended Posts

Καλησπέρα

Ενδιαφέρομαι να παρακολουθήσω το μεταπτυχιακό πρόγραμμα σπουδών του τμήματος ΑΤΜ του ΑΠΘ. Έχω συμπληρώσει την αίτηση και τώρα αρχίζουν τα ωραία..! Σε λίγες μέρες δίνω εξετάσεις στα αγγλικά.

Θα 'θελα λοιπόν, να ρωτήσω, εάν υπάρχει κάποιος συνάδελφος που να έδωσε εξετάσεις αγγλικών για το αντίστοιχο τμήμα και αν θα μπορούσε να με ενημερώσει σχετικά με το στυλ των θεμάτων, εάν για παράδειγμα τα θέματα είναι πολλαπλής επιλογής ή κάποιο κείμενο για μετάφραση, εάν αφορούν καθαρά τεχνική ορολογία ή όχι και φυσικά οποιαδήποτε πληροφορία δεκτή..

Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Link to comment
Share on other sites

Πριν 9 χρόνια που έδωσα εγώ, τα θέματα ήταν δύο. Ενα Αγγλικό κείμενο, παρμένο απο την εφημερίδα της ΕΕ σχετικά με το περιβάλλον (κοινοτική οδηγία, δεν θυμάμαι ακριβώς), που έπρεπε να μεταφραστεί στα ελληνικά και ένα ελληνικό κείμενο να μεταφραστεί στα αγγλικά (δεν το θυμάμαι καθόλου και ούτε που ασχολήθηκα εγώ ή κάποιος άλλος γιατί δεν υπήρχε χρόνος).

Αρκούσε να μεταφράσεις το ενα κείμενο και σε στύλ ελεύθερης μετάφρασης.

Απο τότε δεν ξέρω τι εξελίξεις υπήρξαν.

Σου εύχομαι καλή επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μια παρατηρηση, χωρις να θελω να σε αγχωσω τζαμπα.

 

Δεν ισχυει στα μεταπτυχιακα του ΑΠΘ το αβατο για τους ΤΕ?

Αν οχι καλως αλλιως ρωτα για καλο και κακο...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

   Καλησπέρα σε όλους/ες. Υπάρχουν συνάδερφοι/ες που να συμμετείχαν στην διαδικασία επιλογής σε αυτό το μεταπτυχιακό πρόγραμμα τελευταία και θέλουν να μοιραστούν τις εμπειρίες τους?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.