Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Kατοικία μετά τον ΚΘΚ κατηγορίας Ζ


electrical_salonika

Recommended Posts

To πρόβλημα ποιο είναι? Δηλαδή ποιος ο σκοπός του ερωτήματος?

το σπίτι είναι για αγορά και θέλω να ξέρω σίγουρα να θα έχω πρόβλημα με υγροποιήσεις και μεγάλη σπατάλη ενέργειας. αυτο είναι το ερώτημα.

Link to comment
Share on other sites

Σαν λίγο περίεργα τα λέει ο επιθεωρητής...

Οι κατηγορίες δεν βγαίνουν (ακόμα) με βάση τους ρύπους αλλά με την σύγκριση του κτιρίου με το κτίριο αναφοράς.

Τέλος πάντων...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...

Καλησπέρα αγαπητοί συνάδελφοι,έχω ενα διαμέρισμα το οποίο ειναι ετους 1984 εχει μελετη θερμομονωσης και την χρησιμοποιησα ,εχει ενα θεμοσιφωνο για ζνχ,κουφωματα αλουμινιου μονα,και το θεμα μου εγκειται στο γεγονος οτι για θερμανση εχει 3 θερμοσυσσωρευτες (διαμερισμα 103,5 τμ),συνολικης ισχυος 15 kw με ξεχωριστο διακοπτη λειτουργιας το καθενα.Βαζοντας λοιπον τα παραπανω μου βγαζει κατηγορια τελευταια.Λογω θερμοσυσσωρευτων?εχω παθει πλακα.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον λόγω των θερμοσυσσωρευτών είναι. Ρίχνουν αρκετά την κατηγορία γιατί απαιτούν αρκετή πρωτογενή ενέργεια.

 

Βέβαια οι φωστήρες του ΚΕΝΑΚ πρέπει να αναθεωρήσουν τους συντελεστές μετατροπής ανάλογα με το τρέχον μείγμα ενέργειας στο ηλεκτρικό σύστημα γιατί οι ΑΠΕ αυξάνονται συνεχώς.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.