Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Άδεια λειτουργίας φούρνου με αλλαγή ονόματος


Fade2Black

Recommended Posts

ggeorge γεια και χαρά

μάλλον στον (νέο) συνάδελφε θα είπαν «φέρει την περιβαλλοντική πρώτα»,

προκειμένου κατόπιν να την κοινοποιήσουν σε συναρμόδιους φορείς –αρχαιολογία-υγειονομικό κλπ- προκειμένου, όπως προβλέπεται, να εκφέρουν την γνώμη τους, πριν της τελικής της έγκρισης

Link to comment
Share on other sites

ακριβως. Αλλα δε χρειαζεται να κοινοποιηθει σε ολους αυτους καθως

1. ειναι ανανεωση

2. υπαρχει κτηριο

 

Σε αρχαιολογια παει οταν θα γίνει νεα μοναδα , εκδοση οικοδομικής αδειας για να δουν αν υπαρχουν αρχαια. Σε ενα κτηριο που υπαρχει, τι θα δουνε;

 

Μαλλον τα εχουν μπερδεψει λιγο ή κατι αλλο υπαρχει που δεν εχουμε καταλαβει απο την περιγραφη. Αλλα μαλλον το πρωτο

 

Σε περιπτωσεις ανανεωσης κανονικα δεν διαβιβαζεται πουθενα. Η γνωμοδοτηση εγινε στην αρχικη. Μετα ας προσεχανε... :rolleyes:

 

ΥΓ ΚΑΝΑ εσπαγα το κεφαλι μου να βρω τον αρσενικο νομο... Τελικα τα καταφερα μετα απο πολυ κοπο...

Link to comment
Share on other sites

ggeorge

πάντως και στην δική μου (εκείνη που μου απάντησες -και σε ευχαριστώ-σέ άλλο θέμα)περίπτωση μου είπαν ότι θα ξαναπάρουν γνώμες

Link to comment
Share on other sites

περιεργο αυτο... και ειμαι σχεδον σιγουρος οτι δεν ειναι σωστο... δεν ειναι και λογικο 8-)

 

εχω κανει αρκετες ανανεωσεις και ποτε δε μου προεκυψε τετοιο θεμα. σε δυο διαφορετικες νομαρχίες. Οχι μονο ανανεώσεις αλλα και τροποποιησεις. Εκει διαβιβαση μονο σε δημο. (Λογικο αυτο). Μηπως και η δικη σου περιπτωση είχε αλλαγες; Μηχανολογικό Εξοπλισμο πχ;

 

τελικα, ο καθε νομος κανει τα δικα του μαλλον... :rolleyes:

 

Τελος παντων ... οτι και να ζητησουν δεν ειναι κατι το δυσκολο και χρονοβορο. (με εξαιρεση το προ του 55)

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΝΑ (πολύ νέος είμαι ναι) αυτό κατάλαβα κι εγώ ότι θα γίνει.

ggeorge δεν είναι τόσο παλιό το κτίριο όχι ευτυχώς.

 

Επίσης έχω και ένα άλλο θέμα. Σε κάποιο σημείο της περιβαλλοντικής απαιτείται να γράψω την κινητήρια ισχύ σε kW των μηχανημάτων που χρησιμοποιεί ο φούρνος. Προφανώς δεν είχα μπεί ποτέ σε ζυμωτήριο φούρνου μέχρι σήμερα στη ζωή μου. Οπότε η υπάλληλος στον τομέα βιομηχανίας μου είπε ότι για να το συμπληρώσεις αυτό θα πρέπει να δεις τις ετικέτες που θα έχουν πάνω τους τα μηχανήματα, δεν υπάρχει άλλος τρόπος. Πήγα εγώ στον φούρνο σήμερα, βρήκα τον καημένο τον φούρναρη, ο οποίος όμως μόλις άκουσε για ονομαστικές ισχείς κλπ. έτριβε τα μάτια του προφανώς. Τελικά πήρε κάποιο τηλέφωνο στο οποίο του είπανε ότι ειδικά ο κλίβανος έχει ισχύ 28kW, αλλά εκκρεμούν άλλα 4 μηχανήματα στα οποία δεν μπορούσαμε να βρούμε τπτ (ζυμωτήριο, μίξερ, κύλινδρος και πλαστική). Θα κάνω εγώ μία αναζήτηση προφανώς και σε ίντερνετ και σε εταιρίες που κατασκευάζουν με τηλέφωνο κλπ. αλλά υπάρχει κάποια γνώση γύρω από το ζήτημα αυτό σχετικά με τιμές ισχύος μηχανημάτων;;;

Link to comment
Share on other sites

αν δεν εχουν ταμπελακια δεν εχεις προβλημα. Δεν ξερεις εσυ αλλα ουτε και οι αλλοι...

Ζυμωτηριο 2-3 hp ή kw

Ζυγοκοπτικο 1-2

πλαστική 1-2

μιξερ 1-2

και οτι αλλο υπαρχει εκει περιπου...

Στο περιπου βαλε τα...

Η ισχυς του κλιβανου ειναι μαλλον η θερμική αυτη που λες. Μαλλον εχει και κινητηρια ισχυ. Γυρω στους 2-3 hp θα είναι...

 

Μη μου τρομαζεις τους φουρναρεους... :D

 

EDIT μολις θυμήθηκα οτι ειναι αλλαγη επωνυμιας, οποτε υπαρχει παλια αδεια. Δες εκει τα μηχανηματα. Λογικα θα αναφερονται με την ισχυ τους, εκτος και αν ειναι πολυ παλια η αδεια...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.