Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

ΔΔΕ σε εξωτερικές εγκαταστάσεις


Αλεξάνδρα88

Recommended Posts

Ηλεκτρολόγος είναι να κλείσει πρώτα το ρεύμα και μετά να παίζει όσο θέλει.

 

 

Και όμως φιλε deathlok, πολλές φορές είμαστε αναγκασμένοι να εργαζόμαστε και το δίκτυο της εγκατάστασης να είναι υπό τάση, το ρελε μας δίνει κάποιο ''αέρα'' αλλά ξέρουμε ότι δεν είναι και η καλύτερη ασφάλεια

Link to comment
Share on other sites

Επειδή παρακολουθώ τα μηνύματα σου είμαι σίγουρος πως εσύ δεν το κάνεις και αν αναγκαστείς να το κάνεις θα φορέσεις ένα γαντάκι θα προσέξεις 10 φορές παραπάνω κτλ.

Link to comment
Share on other sites

.... θα φορέσεις ένα γαντάκι ....

 

Το γάντι δεν βολεύει σε όλες τις περιπτώσεις π.χ τις προάλλες είχα βλάβη σε πινάκα ταβέρνας (βράδυ) τη έπρεπε να κάνω, να διακόψω ενώ είχε τραπέζια γεμάτα ή να αλλάξω τις 3 αυτόματες που μου είχαν καεί υπό τάση Έ τις άλλαξα υπό τάση, απλά χρησιμοποίησα 3 διαφορετικά εργαλεία και πρόσεχα οι παλάμες των χεριών μου να βλέπουν έμενα και όχι τον πίνακα

Link to comment
Share on other sites

Πάρα μα πάρα πολλές φορές έχω αναγκαστεί όπως και άλλοι συνάδελφοι να δουλέψω σε δίκτυο υπό τάση.Οσο για το γάντι είναι αυτό που λέει ο ΝΙΚΟΣΤΡΙ δεν βολεύει πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Το γάντι δεν βολεύει σε όλες τις περιπτώσεις π.χ τις προάλλες είχα βλάβη σε πινάκα ταβέρνας (βράδυ) τη έπρεπε να κάνω, να διακόψω ενώ είχε τραπέζια γεμάτα ή να αλλάξω τις 3 αυτόματες που μου είχαν καεί υπό τάση Έ τις άλλαξα υπό τάση, απλά χρησιμοποίησα 3 διαφορετικά εργαλεία και πρόσεχα οι παλάμες των χεριών μου να βλέπουν έμενα και όχι τον πίνακα

 

Ε εισαι υπερβολικος συναδελφε για τις παλαμες

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.