Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

ΑΓΟΡΑ GPS


GEOPETH

Recommended Posts

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΕΧΕΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΑ ΔΥΟ GPS: JAVAD TRIUMPH-1 'H LEICA GSO8 NET ROVER; ΠΟΙΟ ΣΥΝΙΣΤΑΤΑΙ;

ΕΠΙΣΗΣ ΙΔΙΩΤΙΚΩΝ ΕΤΑΙΡΙΩΝ Η' HEPOS;

 

Παρατήρηση: Τα κεφαλαία απαγορεύονται τόσο στο κείμενο των δημοσιεύσεων όσο και σ' αυτό των τίτλων.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ, GRTOPO.

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν τα έχω δουλέψει τα συγκεκριμένα μερικές γενικές συμβουλές απο μένα είναι:

1. Κοίταξε να είναι cable free το σύστημα (το javad είναι σίγουρα, για το leica δεν είμαι σίγουρος)

2. Κοίταξε να έχει ενσωματωμένο το gprs modem ώστε να μην χρειάζεσαι κινητό.

3. Ένα πλεονέκτημα του javad είναι ότι δουλεύει με το carlson survCE που είναι συμβατό και με άλλους δέκτες. Πρέπει να δουλεύει βέβαια και με το leica αλλά με το τελευταίο θα πάρεις συγκεκριμένο pda με συγκεκριμένο λογισμικό.

4. Το HEPOS γενικά είναι αξιόπιστο αλλά δεν συμφέρει το rtk του οπότε πας αναγκαστικά σε ιδιωτικό δίκτυο με πάγιο και απεριόριστη χρήση. Παρόλα αυτά εγώ θα έκανα εγγραφή και στο hepos για τις υπηρεσίες μετεπεξεργασίας.

 

Αυτά...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.