Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απορίες σχετικά με την ΥΔΕ


foibos1986

Recommended Posts

Καλησπέρα

Μόλις μετακόμισα σε μια γκαρσονιέρα κ θα ήθελα να βγαίνει ο λογαριασμός της ΔΕΗ στο όνομα μου. Μου είπαν ότι για αυτό χρειάζεται ένα ηλεκτρολογικό σχέδιο του διαμερίσματος. Επειδή είμαι ΗΜΜΥ θεωρώ ανόητο να πάω σε κάποιον να μου το κάνει και να τον πληρώσω. Από την άλλη όμως, μόλις πέρσι τελείωσα από την σχολή μου και δεν ξέρω ακριβώς τι πρέπει να κάνω. Θα ήθελα την βοήθεια σας :συμβουλές, κάποιο υπόμνημα κτλ.

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 31
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μάλον θα σε βοηθήσει το θέμα: Αλλαγή ονόματος στο λογαριασμό της ΔΕΗ

 

Έχε υπόψιν ότι δεν κάνεις απλά ένα σχέδιο, αλλά υπογράφεις ότι έλεγξες όλη την εγκατάσταση. Η υπογραφή μένει μέχρι το επόμενο σχέδιο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ. συνάδελφοι.

Επειδή κάποιος μου ζήτησε ενα μονογραμμικό για να αλλάξει επωνυμία και εγώ μόλις πρίν λίγες μέρες πήρα αριθμό Ε.Ε.Τ.Ε.Μ, συν ότι έχω ΤΕΒΕ κτλπ πείτε μου τι πρέπει να κάνω? Καταρχήν απ'οτι εμαθα η παλιά Υ.Δ.Ε πήρε παράταση ισχύει? Και αν ναί μέχρι πια ημερομηνία? Επίσης στην άδεια που μου έδωσαν απο το υπουργείο δεν ξέρω ποιόν απο όλους τους αριθμούς που έχει επάνω να βάλω στην σφραγίδα μου? Και κάτι τελευταίο όσον αφορά την Παλιά Υ.Δ.Ε ένα έγγραφο έγχρωμο pdf που βρήκα στο φόρουμ ισχύει και πόσο κοστίζει στον πελάτη ή όλη διαδικασιά?

 

Σας ευχαριστώ όλους εκ των προτέρων θερμά για την πολύτιμη βοήθεια σας!

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει μέχρι τον Οκτώβριο η παλιά ΥΔΕ. Αν έχεις πάρει το γνήσιο πριν την καταληκτική ημερομηνία μπορείς να κάνεις κατάθεση και μετά τον τον Οκτώβριο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλο το αγαπητό φόρουμ!

 

Επειδή αύριο έχω να παραδώσω μια Υ.Δ.Ε για αλλαγή επωνυμίας σε ένα διαμέρισμα θα ήθελα να με βοηθήσετε να ξεκαθαρίσω κάποια σκοτεινά σημεία στο μυαλό μου:

1. Μόνο την υπεύθυνη δήλωση θα παραδώσω στην ΔΕΗ?

2. Στην σχολή μπορεί να μας έμαθαν πώς να την συμπληρώνουμε αλλά κάποια στοιχειά όπως ΑΦΜ και ΔΥΟ του πελάτη δεν γνωρίζω σε ποιο ακριβώς σημείο της Υ.Δ.Ε πρέπει να τα σημειώσω?

3. Επειδή το διαμέρισμα είναι >14 ετών έκανα μια αυτοψία και ένα έλεγχο του πίνακα και κατέγραψα όσα στοιχειά μπορούσα.

4. Πρέπει σε κάποιο σημείο της Υ.Δ.Ε να γράψω για αλλαγή επωνυμίας? Και αν ναι που?

5. Μονογραμμικό του Πίνακα κάνουμε κάπου επάνω στην Υ.Δ.Ε εκτός από την κάτοψη και το ηλεκτρολογικό της εγκατάστασης?

6. Ο Δ.Δ.Ε πως θα φαίνεται ότι υπάρχει?

Σας ευχαριστώ θερμά για την βοήθεια σας!

Link to comment
Share on other sites

@NIKOS ASTROS

Τη νέα ΥΔΕ ή τη παλιά ΥΔΕ θα παραδώσεις?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.