Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Κόστος υπηρεσίας λογιστή προς τεχνικό γραφείο μηχανικού


eng11

Recommended Posts

Οποιος δεν θελει, δεν πληρωνει λογιστη... Απλο... Απλα δεν ειναι υποχρεωμενος ο λογιστης να του λυνει την παραμικρη απορια και να τρεχει σαν το βεγγο σε δου, ταμεια, επιμελητηρια, καντινες, τουαλετες κλπ απτη στιγμη που δεν υπαρχει συνεργασια. Διοτι ως γνωστον το τζαμπα πεθανε... ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ!!!! Σε ολους εκτος απο το τσαμπα... Αχαχαχχα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 97
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πάρα πολύ σωστά. Σε όλα τα επαγγέλματα ο τσάμπας πέθανε.

Αλλά ο καλός λογαριασμός κάνει τους καλούς συνεργάτες.

Για αυτό και εγώ είπα, πως για να σου συμπληρώνει βιβλία, και ειδικά μελετητή μηχανικού, δεν αξίζει να πληρώνεις λογιστή εκτός αν περισσεύουν ή ο χρόνος που θα χάσεις να το συμπληρώσεις μόνος σου αξίζει περισσότερο από την αμοιβή του λογιστή. Γιατί δεν είναι δουλειά λογιστή μόνο το να συμπληρώνει βιβλία.

Link to comment
Share on other sites

Οποιος δεν θελει, δεν πληρωνει λογιστη... Απλο... Απλα δεν ειναι υποχρεωμενος ο λογιστης να του λυνει την παραμικρη απορια και να τρεχει σαν το βεγγο σε δου, ταμεια, επιμελητηρια, καντινες, τουαλετες κλπ απτη στιγμη που δεν υπαρχει συνεργασια. Διοτι ως γνωστον το τζαμπα πεθανε... ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ!!!! Σε ολους εκτος απο το τσαμπα... Αχαχαχχα

Μα τι λες ανθρωπε, δεν ειναι υποχρεωμενος ο λογιστης να μου λυσει καποια απορια που θαεμφανιστει καποια μερα? Τι τον εχω τοτε? Να τρεχει εδω και εκει φυσικα και δεν προβλεπεται, εκτος και αν του πληρωνεις το χασομερι, αλλα να μην σου λυνει τις αποριες? Δεν μας τα λες καλα και εσυ. Δηλαδη να σκαω 1000+φπα, με 6 παραστατικα καθε μηνα και να πρεπει να λυσω τις αποριες μου στο taxheaven? Δεν ειμαστε με τα καλα μας. Δεν σου βαζω -1 γιατι ερχεται ανασταση, αλλα καποια απο αυτα που ειπες να ξερεις οτι ειναι φαουλ :smile:
Link to comment
Share on other sites

Για την ακριβεια εννοουσα οτι οποιος ΔΕΝ θελει να εχει λογιστη, θα πρεπει καποια πραγματα να τα βρισκει μονος του. Εννοειται πως οταν συνεργαζεσαι με λογιστη περιμενεις να σε ενημερωνει για τα παντα εγκαιρα κ σωστα, να σου λυνει αποριες οτι ωρα θες, κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ πρώτη φορά από "κοντα", τον τελευταίο καιρό μόνο διαβάζω χωρίς σχόλια. Ωραίο site και ωραίες πληροφορίες.

 

Αυτήν την δουλειά μπορείς να την κάνεις και μόνος σου.

Δεν αξίζει να πληρώνεις λογιστή, μόνο για αυτό.

 

Σχετικά με το παραπάνω, νόμιζα ότι ο λογιστής είναι υποχρεωτικός.... Δεν ισχύει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Προς ΣΩΤΗΡΗ ... Στη μεταμνημονιακη εποχη τα παντα γινονται... Πως αλλιως θα ειχε βαση το γνωστο σε ολους ασμα με στιχους οπως: τα κανω ολα μετα τις 2...αχαχαχα... Χωρις πλακα, μου ετυχε κυρια που σκεφτοταν να κανει εναρξη να με παρει 11 το βραδυ σαββατου (τι διαολο?)να με ρωτησει αν τη συμφερει να κανει εναρξη και ποιες ειναι οι διαδικασιες για να την κανει μονη της γιατι δεν θελει να πληρωνει κερατιατικα σε λογιστες (επι λεξει)... Οπως καταλαβαινεις κατι το ποτο κατι το ενα κατι το αλλο, δεν ξερω τι της ειπα κ τι εκανε... Λολ

Link to comment
Share on other sites

Προς ΣΩΤΗΡΗ ... Στη μεταμνημονιακη εποχη τα παντα γινονται... Πως αλλιως θα ειχε βαση το γνωστο σε ολους ασμα με στιχους οπως: τα κανω ολα μετα τις 2...αχαχαχα... Χωρις πλακα, μου ετυχε κυρια που σκεφτοταν να κανει εναρξη να με παρει 11 το βραδυ σαββατου (τι διαολο?)να με ρωτησει αν τη συμφερει να κανει εναρξη και ποιες ειναι οι διαδικασιες για να την κανει μονη της γιατι δεν θελει να πληρωνει κερατιατικα σε λογιστες (επι λεξει)... Οπως καταλαβαινεις κατι το ποτο κατι το ενα κατι το αλλο, δεν ξερω τι της ειπα κ τι εκανε... Λολ

 

Eγώ συνεχίζω να επιμένω ότι αυτό δεν γίνεται . Βέβαια μπορεί να πέρασαν χρόνια και να το έχω ξεσυνηθίσει . Αλλά και πάλι δεν γίνεται (εκ του αποτελέσματος κρίνω, αφού δεν ήθελε να πληρώσει πως στην ευχή πήρε τηλέφωνο ? Αν και νόμίζω ότι η απάντηση μπορούσε να είναι μία ελάτε από το γραφείο να τα πούμε από κοντά ,,,,,,,)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.