Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Επενδύσεις από ανοξείδωτο χάλυβα


Babastrumf

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.

Είμαι μηχανολόγος μηχανικός και εργάζομομαι σε κατασκευαστική εταιρεία. Έχουμε αναλάβει ένα μεγάλο έργο που έχει εργασίες επικάλυψεις με το ακόλουθο υλικό.

 

Stainless steel mesh net stretched and levelled grade 316 mounted onto aluminium frame showing in total some % transparency coloured by the INOX - SPECTRAL process, with cobalt blue-black colour, with first quality uniformly coloured surfaces, on both sides. Thickness should be 1.2. Frame surface RAL 9005 polyester powder colour.

 

Βοήθειαα!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Διάτρητα πανέλα θέλει (πλέγμα, χρώματος μπλε-κάτι) πάχους 1,2 χιλ. επάνω σε σκελετό από αλουμίνιο - τα "τελάρα" θα είναι σε πολύ πιο σκούρο μπλε (RAL 9005). Το "%" προφανώς προσδιορίζει τη διαπερατότητα (και άρα την πυκνότητα του πλέγματος) αλλά δεν έχει αριθμό - το "316" δεν κατάλαβα τί είναι.

 

Οι εταιρίες με μεταλλικά panels θα μπορέσουν να σε εξυπηρετήσουν (όσες διαθέτουν). Μία καλή αρχή είναι με googling το "Αρχιτεκτονικό πλέγμα".

 

υγ. σχέδια μελέτης εφαρμογής δεν έχει?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το μυαλό μου είχε κολλήσει σε γωνίες!!!

 

...coloured by the INOX - SPECTRAL process...

 

Μακάρι να βγω λάθος αλλά πολύ χλωμό το βρίσκω να καλυφθεί αυτή η απαίτηση στην Ελλάδα...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.