Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μέλη του Φόρουμ Εργαζόμενα στο εξωτερικό.


astranalysis

Recommended Posts

Στις διάφορες κατα καιρούς συζητήσεις παρατήρησα ότι τα μέλη του φόρουμ που εργάζονται αυτή την στιγμή στο εξωτερικό είναι περισσότερα από ότι νόμιζα.

Σε αυτό το Θέμα λοπόν όσοι εργάζεστε στο εξωτερικό μπορείτε να γράψετε το μέρος στο οποίο βρίσκεστε για να δούμε μέχρι που έχουμε φτάσει...

 

Ξεκινάω το θέμα με χαιρετίσματα από το Ντουμπάι...

Link to comment
Share on other sites

Θα είχε πολύ ενδιαφέρον να μας πείτε και τις συνθήκες που επικρατούν εκεί, για τους μισθούς γενικά και το γενικότερο κλίμα μιας που πολλοί συνάδελφοι "ψάχνονται" για να την κάνουν για...άλλη γη γι άλλα μέρη!

@astranalysis ξεκίνα πρώτος!

Μ' ενδιαφέρει προσωπικά το Ντουμπάι. Πως είναι εκεί οι συνθήκες;

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφέρον θα ήταν να μας πείτε και πώς έχετε φτάσει.

 

πολύ καλή η πρόταση το chalil...προσωπικά περιμένω να ακούσω...:)

Link to comment
Share on other sites

Γνωστός δουλεύει στην Αγγλία σε εταιρία πληροφορικής με 2500 καθαρά απόφοιτος πολυτεχνείου. Επειδή η Αγγλία όμως σαν ζωή δεν τον γεμίζει σκέφτεται να έρθει στην Ελλάδα όπου θα παίρνει 1500 καθαρά και θα ζει σαν άνθρωπος.

 

Γενικά όσοι σκέφτονται να φύγουν ας έχουν υπόψη ότι το 90% αυτών θα σκέφτονται αργότερα με μελαγχολία πώς και πώς να επιστρέψουν...

 

Ισως κάνω λάθος, αλλά από όσα έχω ακούσει τα λέω αυτά. Δεν έχω απτά παραδείγματα καθώς έχω πολλους γνωστους που ειναι εξω και δε θελουν καν να ερθουν πισω. Απλα αυτη την αισθηση εχω, οτι σαν την Ελλάδα καμία...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

γνωρίζω μία εταιρία η οποία ασχολείται με εύρεση εργασίας σε μηχανικούς όλων των κλάδων κυρίως στην Γερμανία και στην Αγγλία, χωρίς καμία οικονομική επιβάρυνση για τον μηχανικό που θα τους στείλει το βιογραφικό του. Επειδή δεν είμαι σίγουρη αν επιτρέπεται να αναφέρω το όνομα της εταιρίας στο φόρουμ όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να μου στείλει προσωπικό μήνυμα για να του πω λεπτομέριες.

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε παιδιά, αλλά μέχρι τώρα κανένας σας δεν έχει γράψει κάτι σχετικό με το thread.... όλα μας ξέρουμε κάποιον που δουλευει κάπου ή κάποιο γραφείο ευρέσεως εργασίας. Αλλά αυτα είναι ασχετα με το παρών θέμα...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.