Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ψηφίστηκε και επί των άρθρων το νομοσχέδιο για τα αυθαίρετα


Recommended Posts

Δεν κατάλαβα όμως αν το κείμενο για τον πρόσφατο νόμο με τα αυθαίρετα είναι το τελικά υπογεγραμμένο ή όχι.

 

Κοίτα, είναι από το site της βουλής στην κατηγορία Ψηφισθέντα Νομοσχέδια..

Μάλιστα λέει στο site:

"Εμφανίζονται τα ψηφισθέντα από τη Βουλή νομοσχέδια, για τα οποία εκκρεμεί η δημοσίευση στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως. "

 

Άρα....

Link to comment
Share on other sites

σε περίπτωση προχειροκατασκευής υπάρχει κάποιος μειωτικός συντελεστής

στον υπολογισμό του προστίμου?

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα μην τον χρησιμοποιησεις...σε περιπτωση που σε παει γειτονας δικαστηρια η αποφαση επειδη ειναι προχειροκατασκευη θαναι σιγουρα κατεδαφιση

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον, αν και εμπορικού χαρακτήρα, είναι το http://www.authaireta.com. Έχουν αναρτήσει τις διάφορες "εκδόσεις" του ν/σ κι έχουν φτιάξει κι ένα καλό εργαλειάκι υπολογισμού του προστίμου με τα μέχρι τώρα δεδομένα... Δεν απαντάει on-site αλλά στέλνει αυτόματη απάντηση email.

 

Αν και θεωρώ ότι είναι διαφήμιση, και για το αναφερθέν site αλλά και για το δικό μου, έχω φτιάξει και εγώ έναν υπολογιστή προστίμου ο οποίος είναι online και υπολογίζει το πρόστιμο επί τόπου.

επίσης υπάρχει ο κώδικας και μπορεί όποιος θέλει να το χρησιμοποιήσει και στο δικό του site.

http://www.architect24.gr

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

καλα ολα αυτα αν και διαφημιση......αλλα οταν μπει στο γκουγκλ διαφημιση με 500 ευρω αμοιβη τα παντα ολα δεν θα μετρανε.....στην τελικη η τιμη τους ενδιαφερει....μπενουν σε ολα τα σαιτ ρωτανε κανουν σου τηλ απαντας και εμτα πανε στον πιο φθηνο.....

Link to comment
Share on other sites

Αν και θεωρώ ότι είναι διαφήμιση, και για το αναφερθέν site αλλά και για το δικό μου, έχω φτιάξει και εγώ έναν υπολογιστή προστίμου ο οποίος είναι online και υπολογίζει το πρόστιμο επί τόπου.

επίσης υπάρχει ο κώδικας και μπορεί όποιος θέλει να το χρησιμοποιήσει και στο δικό του site.

http://www.architect24.gr

 

Με το να παραθεσει κανείς σ' ένα φόρουμ μηχανικών ένα σύνδεσμο ενός site μηχανικών στο οποίο υπάρχει ένα εργαλείο χρήσιμο για όλους μας δε νομίζω ότι κάνει διαφήμιση. Εκτός κι αν πιστεύετε ότι οι υποψήφιοι πελάτες μας θα ψάξουν σ' αυτό το συγκεκριμένο thread το μηχανικό που θα τους τακτοποιήσει το αυθαίρετο.

 

Με αφορμή το σχόλιο του akius:

Η απορία μου, και νομίζω πολλών από εμάς, αφορά στις αμοιβές. Ήδη υποψήφιοι πελάτες ρωτούν για το ύψος της αμοιβής, αν καθορίστηκε, αν θα καθοριστεί, εγώ τι προσφορά θα τους κάνω και λοιπά. Έχει κάποιος περισσότερη πληροφόρηση απ' ότι οι περισσότεροι για να μας διαφωτίσει?

Link to comment
Share on other sites

1. οι πελατες ειναι απο τα πρωτα που ψαχνουν.....εχω ακουσει την ατακα ''στο φορουμ ειχαν πει τοσα ''

2. δεν θεωρω σωστο να κανω διαφημιση απο το φορουμ ετσι και αλλιως με βλεπω οριακα να προλαβαινω αυτους πουχω απο τωρα γιατι κανω επιμετρησεις απο τωρα αλλιως ελεγα οτι παρεις 800 ανω των 30 τ.μ και οτι παρεις 400 κατω των 30 τ.μ και καθαριζα....

3. οι αμοιβες δεν ειναι πυρηνικη φυσικη πανω κατω ξερουμε τι θα παρουμε και αναλογα φυσικα και τον φορτο...οι πρωτοι ελαχιστες....οι μεσαιοι ενα μπονους για τον κοπο μας.....οι τελευταιοι 2πλασια γιατι οι κυριακες ειναι υπερωριακη εργασια περα των ανθρωπινων αντοχων...επισης οταν ειναι λιγα και παει εφαπαξ λες λιγα.....οταν εχει αδεια βαζεις στο τετραγωνιδιο συντελεστη 1....και οταν δεν εχει σχεδια τιποτα βαζεις στο τετραγωνιδιο τον συντελεστη 2....

 

εργαλειο πουκανε δουλεια και ενα ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΜΕΡΟΥΣ ΜΟΥ....ειναι το ΕΞΕΛΑΚΙ στα download για τους Η/Χ ....ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

http://www.skai.gr/news/environment/article/180119/upeka-apokleistika-e-taktopoiisi-gia-ta-authaireta-/

 

ηλεκτρονική τακτοποίηση λοιπόν...σε τι σκάνερ θα σκανάρονται τα σχέδια?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.