Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Τροπολογία για την Γη Υψηλής Παραγωγικότητας


gvarth

Recommended Posts

συναδερφοι εχω οικοπεδο εκτος σχεδιου 8 στρεμματα που στο χαρτη του ΓΠΣ βρισκεται εκτος της εγκεκριμενης κοκκινης γραμμης ,αλλα εχει συμβολισμο η περιοχη ως γη υψηλης παραγωγικοτητας.ρωτωντας μου ειπαν οτι ο χαρακτηρισμος ειναι ενδεικτικος και οχι δεσμευτικος καθοσον το οικοπεδο βρισκεται εκτος των οριων της κοκκινης γραμμης οπως αναφερει και τι φεκ του εγκεκριμενου ΓΠΣ.το ερωτημα ειναι .μπορω να φτιαξω βιοτεχνικο κτιριο σαυτη τη περιοχη?τι τελικα ισχυει?μηπως κανεις μπορει να με βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

συναδερφοι εχω οικοπεδο εκτος σχεδιου 8 στρεμματα που στο χαρτη του ΓΠΣ βρισκεται εκτος της εγκεκριμενης κοκκινης γραμμης ,αλλα εχει συμβολισμο η περιοχη ως γη υψηλης παραγωγικοτητας.ρωτωντας μου ειπαν οτι ο χαρακτηρισμος ειναι ενδεικτικος και οχι δεσμευτικος καθοσον το οικοπεδο βρισκεται εκτος των οριων της κοκκινης γραμμης οπως αναφερει και τι φεκ του εγκεκριμενου ΓΠΣ.το ερωτημα ειναι .μπορω να φτιαξω βιοτεχνικο κτιριο σαυτη τη περιοχη?τι τελικα ισχυει?μηπως κανεις μπορει να με βοηθησει?

 

καμμια αποψη?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Επειδη δεν μπορω να το βρω.

Σε ποιο ΦΕΚ ειναι η καταργηση της ζωνης των 600μ??

 

 

ΥΓ. Το προβλημα με τη ΓΓΥΠ ξαναζωντανεψε (τουλαχιστον για το Νομο μας) και μαλιστα ειναι "αγριοτερο" απο πριν.!!!!!!

 

ΥΓ2. Πραγματικα ειμαστε ο παραδεισος των επενδυσεων!!!!!!!!

"Επενδυστε αφοβα σε σοβαρο κρατος με σταθερο φορολογικο και αδειοδοτησεις παιχνιδιακι!!!!" το νεο σλογκαν.

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

με το αρθρ. 31 παρ. 4 του ν 3937/11 [Α 60/11] καταργηθηκαν τα 600 μ.

 

δλδ εννοεις οτι ακομα σας ταλαιπωρει η "οδηγια" Δριβελεγκα ???

 

δες τα πμ

Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

Δημητρη υπαρχει καταδικαστικη αποφαση για υπαλληλους της Δ. Αναπτυξης, επειδη εδωσαν αδεια λειτουργιας σε βιομηχανικα κτηρια χωρις να υπαρχει γνωμοδοτηση ΝΕΧΩΠ, αφου κινηθηκαν δικαστικα καποιοι κατοικοι για συνολικα 42 βιομηχανικα κτηρια (αν θυμαμαι σωατα), επειδη τους ενοχλουσε η παρουσια τους. (δεν μιλαμε ουτε για πετρελαικες εταιρειες, ουτε για παραγωγη χαλυβα, ουτε για παραγωγη χημικων κτλ κτλ)

 

Πες μου αν το εχεις προχειρο, σε ποιο ΦΕΚ αρχικα οριζοταν αυτη η ζωνη.

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.