Μετάβαση στο περιεχόμενο

Υπολογισμός προστίμου αυθαιρέτου


Recommended Posts

αναλαμβανεις μην χασεις τον πελατη.....εγω κανω απο τωρα καταγραφη σε μερικους και υπολογισμο με 2 μεθοδους ναχουν μια εικονα....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ευχαριστω για την απαντηση.

Δεν προκειται να ασχοληθω με το αντικειμενο. Για να τον στειλω σε πολιτικο ή οποια αλλη ειδικοτητα ασχολειται ρωταω. Και φυσικα δε θελω να τον στειλω χωρις να χρειαζεται ακομα... (μιλαω για φιλους και ατομα που δε θελω να ταλαιπωρηθουν, που και να ασχολουμουν δε θα τους επαιρνα χρηματα)

 

Οποτε καλυτερα να περιμενει λιγακι... Δεν εχει νοημα ακομα ετσι;

Με ρωτανε και για την αμοιβη αλλα αυτο απ' οτι καταλαβα είναι μεγαλο θεμα... :mrgreen:

 

Τον υπολογισμό πανω κατω τους τον κανω και εγω και τους ερχεται το πρωτο σοκ.. Βεβαια μπορει να μην ειναι σωστος 100% αλλα μια ιδεα παιρνουν...

Link to comment
Share on other sites

Τον υπολογισμό αυτή τη στιγμή 100% σωστά ούτε ο ίδιος ο Παπακωνσταντίνου και οι σύμβουλοι του δεν μπορούν να τον κάνουν...

Link to comment
Share on other sites

Τον υπολογισμό αυτή τη στιγμή 100% σωστά ούτε ο ίδιος ο Παπακωνσταντίνου και οι σύμβουλοι του δεν μπορούν να τον κάνουν...

 

Ο εν λόγω και οι σύμβουλοι του δε θα μπορέσουν Π Ο Τ Ε να κάνουν τον υπολογισμό.

Έχει να πέσει κλάμα. Θα κατατεθεί το φύλλο από τον μηχανικό τώρα και μετά από Απρίλη θα έχουν βγει καμιά 40αριά εγκύκλιοι και θα ξαναυπολογίζεται. Και εκεί που έλεγες ότι θα πληρώσεις Χ ποσό θα σου βγάλει +50%... Και θα το έχεις ήδη καταγεγραμμένο.

Και δε θα μπορείς να κάνεις τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Έχω -μεταξύ άλλων- τις εξής απορίες και θα ήθελα τη γνώμη σας:

 

1.σε αυθαίρετο εκτός σχεδίου εκτός της κατοικίας έχω και μία αποθηκούλα ύψους περί του 1μ. και πλάτους 2μ. για κάλυψη καυστήρα. Θα την συμπεριλάβω και αυτή στα τετραγωνικά της αυθαιρεσίας? Και αν ναι, πρέπει να μπει ξεχωριστά από τα τετραγωνικά της κατοικίας?

 

2. Τα εξαιρεθέντα από κατεδάφιση με τον ν.720/77 πρέπει να δηλωθούν?

 

3. Με βάση ποιά τετραγωνικά συμπληρώνεται το εντυπο υπολογισμού προστίμου, δεδομένου του γεγονότος ότι δεν έχει προηγηθεί η επιμέτρηση από τον μηχανικό?

 

4. Για εκτός σχεδίου αυθαίρετα τί συμπληρώνουμε στο τετράγωνο Νο.6?

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει άδεια 100 τ.μ. ισόγειο.

 

και έχει κατασκευαστεί υπόγειο 100 που δεν υπάρχει στην άδεια.

 

στο συντελεστή θα υπολογιστεί με το 2 ???(χωρίς οικοδομική άδεια)

ή με τους υπόλοιπους...???

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.