Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πώς θα τακτοποιούνται τα αυθαίρετα


Recommended Posts

της περιοχής εννοεί.

 

Βρε κι εγώ αυτό φαντάζομαι, αλλά δεν έπρεπε να το γράφει ξεκάθαρα όπως το γράφει και στα άλλα 2 ?

 

Πάντως που ρωτούσες για την παλαιότητα, λογικά πάντα, εφόσον δεν αναφέρεται στα παραδείγματα κάτι, εννοείται ότι η παράβαση είναι μετά το 2004.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 720
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

δλδ αν η άδεια έλεγε 3,80 και εσύ τελικά έφτασες τα 4,30 < Ηmax περιοχής = π.χ. 7,50 τότε δεν υπάρχει υπέρβαση;

 

Όχι !!!

 

Αααα... εκπτώσεις λέμε....!!!!

Link to comment
Share on other sites

ενα ξερω πανω που ειχα καταγραψει παραβασεις παλι απο την αρχη....

 

εξωτερικη κλιμακα.....παραπανω μετρα δαπεδοστρωσεις (ενας μουπε θα ριξει χωμα ;) ).....μικρο η μεγαλη ψησταρια (μεγαλη εννοει ....τι την ηθελα και εγω να χωραει 2 αρνια και 4 κοκορετσια πανω ρε γμτ ).......η πισινα εχει κρυφο κοστος δαπεδοστρωση περιμετρικη.......μαντροτοιχοι.......περγκολες......

Link to comment
Share on other sites

της περιοχής εννοεί, γιατι αν υπήρχε υπόλοιπο στη δόμηση θα ζητούσε νομιμοποίηση.ρωτησα για παλαιότητα γιατί μεσα σε τόσα παραδείγματα δεν το αναφέρει κανένα και μου κάνει εντύπωση.

Link to comment
Share on other sites

ενα ξερω πανω που ειχα καταγραψει παραβασεις παλι απο την αρχη....

 

εξωτερικη κλιμακα.....παραπανω μετρα δαπεδοστρωσεις (ενας μουπε θα ριξει χωμα ;) ).....μικρο η μεγαλη ψησταρια (μεγαλη εννοει ....τι την ηθελα και εγω να χωραει 2 αρνια και 4 κοκορετσια πανω ρε γμτ ).......η πισινα εχει κρυφο κοστος δαπεδοστρωση περιμετρικη.......μαντροτοιχοι.......περγκολες......

 

Χμμ... για κανένα 20.000€ το κόβω όλο αυτό!!! :)

 

Και αν ξεχαστεί κάποια αυθαιρεσία και περάσει το 2 μηνο μετά τι γίνεται???

Link to comment
Share on other sites

θα τοποθετησω διχτυ παραλλαγης πανω απο την ψησταρια μου......στην τελικη πριν βγω στην συνταξη θα υπογραψω για την μεταβιβαση της στα παιδια μου........

 

 

τα υπολοιπα ευτυχως δεν εχω αλλα εχουν οι πελατες μου

 

ΠΕΛΑΤΕΣ MOU οπως ελεγε και ο βεγγος ( το mou αγγλικο οπως ειναι σΤΗΝ μοδα)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Θα ηθελα να κανω μερικες ερωτησεις σχετικα με τον υπολογισμο προστιμου.

1. Στο δευτερο παραδειγμα (εκτος σχεδιου) του Υπουργειου, βαζουν στα τεταγωνικα και τα 20 μ2 του υπογειου ( που γινεται κυριος χωρος) και μεχρι εδω ολα καλα. Στον υπολογισμο προστιμου ομως βαζουν και το 50 τοις εκατο ( σαν βοηθητικο χωρο).

Το θεωρειτε σωστο η εχει γινει καποιο λαθος;

2. Οταν οι παρανομοι εξωστες εχουν ταυτοχρονα παραβιασει και το Δ, η το 1/10 μπροστα στη πρασια πως προχωραμε;

Link to comment
Share on other sites

Άδεια εκτός σχεδίου 600 από γραφεία καταστήματα-σε κατοικίες βάζουμε συντελεστή μόνο για αλλάγή χρήσης ή και για υπέρβαση δόμησης??

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.