Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Οι Αυστραλοί αναζητούν μηχανικούς...


babis.lou

Recommended Posts

Μια χαρά ζουνε άνθρωποι εκεί τα τελευταία 250 χρόνια. Και με πολύ ανώτερο βιοτικό επίπεδο από τις περισσότερες άλλες "προοδευμένες" χώρες του δυτικού κόσμου. Λέτε να έχει καμιά προτίμηση στους Έλληνες ο αυστραλοπίθηκος; Μην ψάχνετε δικαιολογίες...

Link to comment
Share on other sites

Στον έλληνα μετανάστη, αυτή τη στιγμή και βέβαια έχει προτίμηση, καθώς ενδεχομένως να του παραδώσει επιστημονικές γνώσεις σε τιμή ευκαιρίας. Εσένα σου φαίνεται τυχαία όλη αυτή η συμπόνοια προς το ελληνικό δυναμικό. ..

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν παω με γυναικα και παιδι ενος ετους....στην τελικη κατακτητης στην ζωη μου δεν το επαιξα ποτε ....αν μου λεγανε οι αβοριγινες να παω μπορει και να το σκεφτομουνα....δεν νομοποιω τον καταπητη (για τα αυθαιρετα δεν εχω προβλημα).....και στην τελικη η φυγη δεν ειναι λυση ...αρνουμαι να αποχωρησω απο την μαχη ειναι στην φυση μου να την τελειωνω

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Στον έλληνα μετανάστη, αυτή τη στιγμή και βέβαια έχει προτίμηση, καθώς ενδεχομένως να του παραδώσει επιστημονικές γνώσεις σε τιμή ευκαιρίας. Εσένα σου φαίνεται τυχαία όλη αυτή η συμπόνοια προς το ελληνικό δυναμικό. ..

 

Καμιά συμπόνοια φίλε στο Ελληνικό δυναμικό, μην παραμυθιάζεσαι. Αυτά τα γράφουν τα κωλομπλόγκ και οι φυλλάδες να πουλήσουν φύλα. Όλους με τα ίδια κριτήρια τους κρίνουν - μοριοδότηση. Πιάνεις τα 65 μόρια? Καλώς. Δεν τα πιάνεις? Άκυρο..

Link to comment
Share on other sites

εγω το ψιλοσκεφτομαι εδω και κανα μηνα αυτο (στην ενημερωση εννοειται οτι θα παω), θα το καλλιεργησω λιγο ακομη στο μυαλο μου για να το συνηθισω και αν δεν πανε καποια πραγματακια εδω καλα θα το αποφασισω αναγκαστικα. και οχι γιατι εγκαταλειπω την μαχη, αλλα εχω βαρεθει σε αυτη τη χωρα να μας κοροιδευουν απο παντου, να μας τα παιρνουν απο παντου κτλ κτλ. και ολο και πιο πολυ να με πιεζουν διαφορες αναγκες και απο την στιγμη που ουτε καβατζες εχω, ουτε καποιον να με βοηθησει εχω, ουτε χορηγους εχω, και την ετεροαπασχοληση την εχω φαει στην μαπα θεωρω πως δεν εχω να χασω τιποτα. βασικα εχω θεσει ενα οριο στον ευατο μου οτι αν μεχρι τελος χρονου δεν εχει αλλαξει καπως η κατασταση μου προς το καλυτερο (γιατι προς το χειροτερο το αναμενω) τοτε δυο λυσεις παιζουν: ειτε μεταναστευση, ειτε να παω στο τοπο καταγωγης μου να καλλιεργω κανενα περιβολι και να παρω και κανενα ζωο, εκει τουλαχιστον δεν θα εχω να πληρωνω ενοικιο κτλ.

Link to comment
Share on other sites

αρνουμαι να αποχωρησω απο την μαχη ειναι στην φυση μου να την τελειωνω

 

Μα προφανώς δεν είναι είναι δυνατό να το κάνεις, αφού έχεις δηλώσει ότι δεν προλαβαίνεις τις δουλειές. Έχεις κανένα λόγο; Εμείς οι υπόλοιποι που καταρρέουμε και έχουμε να μιλήσουμε έστω με πελάτη κάτι μήνες, το συζητάμε γιατί ξεπεράστηκαν πλέον τα όρια μας...

Link to comment
Share on other sites

πάντως για να πάει κάποιος στη διημερίδα κάνεις αίτηση online κι αν είναι σου στέλνουν προσκληση. το λέω γιατί εγώ δεν το ήξερα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.