Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Παραχώρηση λωρίδας γης σε παραδοσιακό οικισμό ένταξης το1988


Recommended Posts

Συνάδελφε, είναι στο χέρι της πολεοδομίας αν θα σου "νομιμοποιήσει" την άδεια... Υπάρχει χρονική ασυνέχεια στις προϋποθέσεις για την έκδοση της αδείας. Ναι πρέπει να έχεις πρόσωπο αλλά αυτό να το έχεις πριν ζητήσει την άδεια. Εσύ το παρουσιάζεις εκ των υστέρων.... Το αποτέλεσμα δεν αλλάζει αλλά... επειδή έχεις αντίδικο δικηγόρο και αυτοί στέκονται στο γράμμα του νόμου ..... αν θελήσει πανεύκολα (και φοιτητής νομικής το κάνει) σου ανακαλεί την άδεια!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω παρει απαντηση για τον μηχανικο της εταιρειας που εβγαλε την αδεια που πιστευω οτι εχει μεγαλο μερος ευθυνης και το λεω αυτο γιατι αυτη ολη η ιστορια περασε απο συμβολαιογραφους δικηγορους τοπογραφους απο κατασκευαστικη εταιρια μεγαλου κυρους στη βορεια ελλαδα απο πολεοδομια με επισημη κατατμηση τοτε πρεπει να παω φυλακη μαζι με ολους

Link to comment
Share on other sites

αν παω στην πολεοδομια απο την εμπειρια σας πιστευετε οτι θα με ακουσουν η θα μπλεξω τα πραγματα χειροτερα?

Link to comment
Share on other sites

Η εμπειρία δεν έχει να κάνει τίποτα με την πολεοδομία της περιοχής σου.

Αν πάνε by the book ..... θα τα μπλέξεις χειρότερα (χειρότερα ήδη είναι αλλά δεν το έχεις εμπεδώσει).

Αν τώρα πέσεις σε ανοιχτόμυαλους και με διαθεση να σε βοηθήσουν τότε έχεις να τα κερδίσεις ΟΛΑ.

Πήγαινε με όση ευγένεια διαθέτεις και με ύφος αξιολύπητο και ικετευτικό μήπως και δουν με καλή διάθεση την περίπτωσή σου. Αν σου το αρνηθούν τότε πίεσέ τους για λύση λέγοντάς τους ότι και αυτοί είναι συνυπεύθυνοι διότι εξέδωσαν άδεια χωρίς να ζητήσουν συμβόλαιο παραχώρησης.....!

Link to comment
Share on other sites

αν πανε με το γραμμα του νομου στη χειροτερη ειναι να παρουν την αδεια της εταιρειας πισω οπου επιμενω οτι αυτοι ειναι υπευθυνοι και μονο αυτοι υπαρχει κατι χειροτερο?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παρακαλω θα ηθελα μια απαντηση σε αυτα που εχω γραψει και εχω σκοπο με ολα τα νομιμα χαρτια που εχω να παω στον δημαρχο διοτι αρχειο η κοινοτητα που ανηκει το ακινητο δεν αεχει και εκτος αυτου η πολεοδομια μου ειπε οτι οταν γινεται κατατμηση γινετε αλληλογραφια προς την κοινοτητα και ενημερωνει για την κατατμηση του ακινητου

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.