Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Δασικα-Εφαρμογή αρθρου12,Ν.3208/2003


fgk

Recommended Posts

Καλημέρα,

 

Σε εκτός σχεδίου έκταση έκδόθηκε πράξη χαρακτηρισμού από Δασάρχη ως μη δασικη, αλλά υπεβλήθη αντιρρηση από τη Διευθυνση Δασων εντός προθεσμίας. Τώρα μου ζητείται να βεβαιώσω μέσα στο τοπογραφικο ότι η έκταση είναι αποτυπωμένη βάσει των τίτλων ώστε να κινηθούν διαδικασίες βάσει του αρθρου12, Ν.3208/2003. Έχετε βεβαιώσει ποτέ κάτι παρόμοιο με τα παραπάνω;

Προβληματίζομαι γιατί μέρος της 'ιδιοκτησίας΄είναι με χρησικτησία και το υπόλοιπο με τίτλους(πώληση)-βλ.σχετ.Εγγρ-97870/2248/7-5-09 (Δ/νση Προστασίας Δασών)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Σε

Καλημέρα,

 

Σε εκτός σχεδίου έκταση έκδόθηκε πράξη χαρακτηρισμού από Δασάρχη ως μη δασικη, αλλά υπεβλήθη αντιρρηση από τη Διευθυνση Δασων εντός προθεσμίας. Τώρα μου ζητείται να βεβαιώσω μέσα στο τοπογραφικο ότι η έκταση είναι αποτυπωμένη βάσει των τίτλων ώστε να κινηθούν διαδικασίες βάσει του αρθρου12, Ν.3208/2003. Έχετε βεβαιώσει ποτέ κάτι παρόμοιο με τα παραπάνω;

Προβληματίζομαι γιατί μέρος της 'ιδιοκτησίας΄είναι με χρησικτησία και το υπόλοιπο με τίτλους(πώληση)-βλ.σχετ.Εγγρ-97870/2248/7-5-09 (Δ/νση Προστασίας Δασών)

Επανέρχομαι..στο παραπάνω..Μέρος του γεωτεμαχίου πρόερχεται από τίτλους του 1940 και το υπόλοιπο από άτυπη δωρεα. Μου ζητείται να βεβαιώσω ότι τα όρια τέθηκαν βάσει συμβολαίου. Θεωρείτε ότι μπορώ να το βεβαιώσω αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.