Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Δήλωση μηχανικού για μη ύπαρξη αυθαιρεσιών


Recommended Posts

Δεν δίνεις βεβαίωση καθότι υπάρχουν μη ρυθμισμένες αυθαιρεσίες.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

1) Επικοινωνία με τον συνάδερφο

2) Ζητάμε να μας πει καταρχάς για πιο λόγο άραγε ο πελάτης δεν ξαναπήγε σε αυτόν

3) Μιλάμε για την περίπτωση και το σκεπτικό τόσο του συνάδερφου που έκανε τη δήλωση, όσο και το δικό μας που βρίσκουμε τις παραπάνω αυθαιρεσίες

4) Βρίσκουμε τη λύση από κοινού, εφόσον βέβαια σε όλα τα παραπάνω ο συνάδελφος είναι συνεργάσιμος.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πώς δεν πρόκειται να δώσω βεβαίωση, αλλά ούτε και να ασχοληθώ περαιτέρω με την υπόθεση. Είπα την άποψή μου στον πελάτη, πώς πρέπει να απευθυνθεί στον συνάδελφο που του έκανε την 4014. Απλά μου κάνει εντύπωση που υπάρχουν νέοι συνάδελφοι που κάνουν τέτοιες δουλειές τόσο άρπα-κόλα. Αυτό θα το περίμενα από κάποιον παλιό, κοντά στη συνταξιοδότηση, που κουβαλάει την παλιά νοοτροπία...

Link to comment
Share on other sites

Σε βεβαίωση που έβγαλα προ διμήνου και έληξε γιατί ο ιδιοκτήτης δεν πρόλαβε να τη χρησιμοποιήσει για συμβόλαια μεταβίβασης, για να βγάλω τώρα νέα βεβαίωση απαιτείται αίτηση στο ΤΕΕ για ακύρωση της προηγούμενης? Η απλώς εκδίδω άλλη μία για το ίδιο ακίνητο? Δεν ξέρω αν με την έκδοση της δεύτερης ακυρώνεται αυτόματα ο μοναδικός κωδικός της πρώτης αλλιώς το ακίνητο θα έχει ...2 μοναδικούς κωδικούς!

Link to comment
Share on other sites

Μην ασχολείσαι με τους μοναδικούς αριθμούς και μ@λ@κίες που λένε!

Βγάλε νέα βεβαίωση.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.