Μετάβαση στο περιεχόμενο

Κρατήσεις σε Δημόσιο Εργο


Recommended Posts

Σχετικά με την κατάργηση του 1% (ΤΣΜΕΔΕ) μήπως πρέπει το έργΟ να έχει δημοπρατηθεί μετά το 2015; ή πιάνει και τα προηγούμενα;

Edited by dimidomo
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μετά απο επικοινωνία με την ΠΕΔΜΕΔΕ μου είπαν ότι όλες οι κρατήσεις, εκτός του 0.1% υπερ ΕΑΔΗΣΥ, έχουν κατργηθεί. Ενδεχομένως οι οικονομικές υπηρεσίες των ΟΤΑ να περιμένουν την σχετική εγκύκλιο, αλλά ο νόμος είναι σαφής. Έτσι μου είπαν.

Εγώ δεν πλήρωσα κρατήσεις για τον λογαριασμό μου. Μέχρι στιγμής δεν μου έχουν πει τπτ. Θα σας ενημερώσω εν έχω κάτι νεώτερο.

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγες μέρες που είπαν από Δήμο να μην πληρώσω το ΕΜΠ και ας αποφασίσει ο επίτροπος, στην χειρότερη περίπτωση να το πληρώσω μετά.

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο επικοινωνία με την ΠΕΔΜΕΔΕ μου είπαν ότι όλες οι κρατήσεις, εκτός του 0.1% υπερ ΕΑΔΗΣΥ, έχουν κατργηθεί. Ενδεχομένως οι οικονομικές υπηρεσίες των ΟΤΑ να περιμένουν την σχετική εγκύκλιο, αλλά ο νόμος είναι σαφής. Έτσι μου είπαν.

Εγώ δεν πλήρωσα κρατήσεις για τον λογαριασμό μου. Μέχρι στιγμής δεν μου έχουν πει τπτ. Θα σας ενημερώσω εν έχω κάτι νεώτερο.

 

για το 1% ΤΠΕΔΕ και 1% ΤΕΧΝ. ΥΠ. ποιός νόμος το λέει?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω. Για την κατάργηση αυτών των κρατήσεων να σου πω την αληθεια ειχα ενημερωθεί παλαιότερα από το φόρουμ. Γενικά υπάρχει κάτι γραπτό σε περίπτωση που μου ζητηθεί κάτι?

 

ΥΓ: Τι είναι το ΤΕΧΝ. ΥΠ.  παλι??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ΕΜΠ 0.5% με χαρτ και ΟΓΑ χαρτ 2,4%
ενιαία αρχή δημοσίων συμβάσεων 0.1% με χαρτ. και ΟΓΑ χαρτ. 3,4%
ΦΕΜ 3% (το παρακρατεί ο δήμος )

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.