Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Να αγοράσω για Plotter τον HP DesignJet 130nr?


sv3glw

Recommended Posts

Ποιο ειναι το μοντελο που αναφερεσαι ilias;

Αναφέρομαι στο iPF610.Μπορείς να το δεις εδώ:

http://www.art-cad.gr/canon_ipf600.htm

Τώρα που θα το βρεις ακριβώς δε ξέρω.

Κάποια στιγμή είχα μιλήσει με την αντιπροσωπεία της Canon και μάλιστα έπαιζε και μία καλή προσφορά τότε.

Link to comment
Share on other sites

Εχω τον 130nr 3 μήνες τώρα, πήγαινα για τον 110 και δεν έβρισκα ρολό πουθενά.΄Πήγε με την κάρτα δικτύου και ρολό (ο Plus) περιπου 1650 χωρίς ΦΠΑ.

Είναι όντως αργός, δεν τυπώνει κατάμαυρα, στο draft είναι γκρίζα αλλά γρήγορος και οικονομικός στα μελάνια (λίγο σπανια να τα βρεις έτοιμοπαράδοτα). Για Α1 πας μετά στα 2800+ €

Το ρολό απαραίτητο γιατί δεν υπάρχουν χαρτιά πλεόν σε διαστάσεις Α1 είδα και έπαθα να βρω Α2 τα οποία είναι και πανακριβα (0,15 το φύλλο)

Είναι ευαίσθητος στην τροφοδοσία ρολό αν το πάρει στραβα στο πετάει και ζητά επαναφόρτωση.

Τον επέλεξα γιατί δεν τυπώνω Α1 και Α0 για άδειες πλέον σε Ploter τα στέλνω plt με mail και παίρνω τις σειρές έτοιμες, κομένες, διπλωμένες. Ο χρόνος και το κόστος έχουν πια ασήμαντη διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τον έχω τρία χρόνια τον Ηp 130 και δεν έχω κανένα παράπονο.Είναι πιο γρήγορος από τον cannon (ετσι μου είπε ένας συνάδελφος που είδε να τυπώνω,ο οποίος έχει cannon) και πολυ οικονομικός στα μελάνια. Aπλά έχει τα έγχρωμα που είναι ακριβά.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απόψεις.

 

Κατά πάσα πιθανότητα θα παραγγείλω τον 110+ΝR.

 

Εκτός και κάποιος έχει σοβαρή ένσταση, ας την πεί τώρα, αλλιώς ας σιωπήσει για πάντα... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.