Μετάβαση στο περιεχόμενο

6ο Εθνικό Συνέδριο Μεταλλικών Κατασκευών


iovo

Recommended Posts

Μετριο το βρηκα και εγω

Στα ασχημα:

Η αυταρεσκεια των ελληνων καθηγητων που κυκλοφορουσαν σαν καουμποηδες στις αιθουσες.

Ο προφεσορας Βαγιας που επιτεθηκε ανευ λογω σε μια κοπελα που παρουσιαζε μια αρκετα καλη εργασια ,λιγο ελλειψε να γινω το highlight του συνεδριου καθως καθομουν απο πισω του σε αποσταση σφαλιαρας.

Το ρεσιταλ αερολογιας απο μπουληδες διδακτορικους και παρατρεχαμενα βυσματα καθηγητων, μερικες εργασιες ηταν πραγματικα για γελια.

Στα καλα

Η παρουσιαση του στατικου συστηματος του ξενοδοχειου Grand Serai, πραγματικα εντυπωσιακο, φυτευτα υποστυλωματα 5 (νομίζω) οροφων πανω σε δοκους 20μ. ανοιγματος.

Η εργασια για την οικονομικοτητα των αναλυσεων που χρησιμοποιουμε.

Ολες οι εργασιες για την απομειωση της διατομης των δοκων.

Η εργασια για την ισοδυναμια συμμικτης διατομης με μεταλλικη.

 

χαχαχα ρε Barracuda καθόμασταν σχεδόν δίπλα.

Είμαι αυτός που κοιμόταν κοντά σου.

Και εγώ δεν χάρηκα και πολύ που πήγα...ευτυχώς που δεν ήμουν πολύ συνεπής στις διαλέξεις.

Κάθε χρόνο και χειρότερα. Στο πρώτο που πήγα στην Πάτρα ήταν καλύτερο από όλα.

Iovo και Panos χάρηκα που τα είπαμε έστω και λίγο. Είστε καλά παιδια και είναι καλό να το γνωρίζει κανείς. Ε έχετε και ΤΟ ιδιαίτερο χαρακτηριστικό αλλά τι να κάνουμε. Μην ξεχνάτε ότι ζητάω συμβουλες και για μένα!! :D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 49
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Barracuda μάλλον ο Βάγιας δεν θα ήθελε να ήμουν στην θέση της... Όποιος έχει τελειώσει το ΕΜΠ ξέρει ποιοι μετράνε στις μεταλλικές και ποιοι όχι. Για να μην πω γενικά ποιοι μετράνε σε όλη τη σχολή. Άλλη κουβέντα αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν είμαι περίεργος που τσατίστηκα τόσο με κάποιες εργασίες. Όλοι έχουμε τα παράπονά μας. Ελπίζω να διαβαστούν τα post από τους ιθύνοντες και να κάνουν τις απαραίτητες αλλαγές στο επόμενο.

 

@Evan χωρίς να έχω τελειώσει το EMΠ από μικρή εμπειρία που έχω με την Α.Τριάδα των μεταλλικών νομίζω ότι ο Ιωαννίδης στο μάθημα σαν καθηγητής είναι χρόνια μπροστά!!

 

Για τα μαλλιά τώρα ...AΡΗ έλα να σου δώσω την θεραπεία που κάνω εγώ ...με κάτι χάπια μικραίνει το κεφάλι και κάνεις τα φρύδια πρός τα πίσω....τα συνέστησα και στον Pano!

Link to comment
Share on other sites

θα επεμβω μιας και γνωριζω και τους 3 καθηγητες.

κυριως θα αναφερθω στον ιωαννιδη στον οποιο εκανα και διπλωματικη.

πολυ καλος καθηγητης,ακρως μεταδοτικος και μπορει απλα και παραστατικα να σου δωσει να καταλαβεις το οτιδηποτε χωρις να πλατιαζει σε ανουσιες λεπτομερειες.

επισης φοβερος και ως ανθρωπος.

 

για τον βαγια επειδη φιλος μου εκανε διπλωματικη σε αυτον θα πω οτι αρκετα ψυχρος αλλα πολυ καλος επιστημονας.

 

για τον ερμοπουλο ειμαι πολυ μπερδεμενος (τον ξερω και απο την καλη και απο την αναποδη).παντως ειναι πολυ καταρτισμενος.

 

Υ.Γ

την τριχοπτωση την σταματαει μονο.......το πατωμα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγώ πρόσεξα το σκηνικό πιστεύω οτι ο Βάγιας το είπε κάπως "δασκαλίστικα" και με καλή διάθεση και όχι επίτηδες.Ένας καθηγητής με τέτοιο όνομα δεν έχει ανάγκη να την "πει" σε μία κοπελίτσα.Προσωπικά προτιμώ οι καθηγητές να σχολιάζουν τα θέματα έστω και αρνητικά παρά να μένουν αμέτοχοι και να περνάμε από το ένα θέμα στο άλλο σαν να είναι μία τυπική διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Barracuda μάλλον ο Βάγιας δεν θα ήθελε να ήμουν στην θέση της... Όποιος έχει τελειώσει το ΕΜΠ ξέρει ποιοι μετράνε στις μεταλλικές και ποιοι όχι. Για να μην πω γενικά ποιοι μετράνε σε όλη τη σχολή. Άλλη κουβέντα αυτή.

Ενα σχόλιο κ απο μενα....Εγω στο ΕΜΠ τελειωσα και ειχα τη χαρα και τιμη να κανω διπλωματικη εργασια στον κ Βαγια......Εχω να πω οτι ηταν οσο πιο εξυπηρετικος γινεται, παντα ετοιμος να αφησει τη δουλεια του για να λυσει τις αποριες μου, να ασχοληθει με μενα κτλ..... Στις διορθωσεις ειναι πολυ λογικος...διορθωνε αυτα που επρεπε.....οτι δεν ειχε επιστημονικο υποβαθρο και οχι κομματα και τελειες που διορθωναν αλλοι......6 χρονια ημουνα στο ΕΜΠ στη σχολη Πολιτικων Μηχανικων (προπτυχιακο και μεταπτυχικο), εχω δει πολλα λαμογια Καθηγηταδες.....και εχω να πω οτι ο κ Βαγιας μονο τετοιος δεν ηταν...Ειναι απο τους πιο αξιοκρατικος καθηγητες που υπαρχουν στη σχολη αυτη...Δεν ημουνα παρον στο Συνεδριο λογω φορτου εργασιας, ουτε μπροστα στο περιστατικο, αλλα μαλλον κατι "αντιεπιστημονικο" θα ειδε για να παρεμβει....Κ αφου μου λετε οτι η κοπελα δεν ηταν καν πολιτικος μηχανικος, μπορω να καταλαβω........ΔΕν νομιζω σε καμια περιπτωση να θελει ενας τετοιος Καθηγητης με το βιογραφικο που εχει να θελει να το παιξει εξυπνος....Οτι αφορα το ΕΜΠ, ο καθενας μπορει να εχει οτι γνωμη εχει....Τωρα αν καποιος απο το σαιτ εχει τελειωσει σαυτο το ιδρυμα κ ειχε την τυχη να του κανει μαθημα ο κ Βαγιας καλο θα ηταν να πει κ αυτος τη γνωμη του...

 

 

για τον βαγια επειδη φιλος μου εκανε διπλωματικη σε αυτον θα πω οτι αρκετα ψυχρος αλλα πολυ καλος επιστημονας.

Εγω θα ελεγα πολυ τυπικος, αλλα παντα διαθεσιμος....

 

Παρατήρηση: Μη διαχωρίζετε την απάντησή σας σε δύο ή περισσότερες διαδοχικές δημοσιεύσεις. Χρησιμοποιείστε την "επεξεργασία" για να αλλάξετε το περιεχόμενο ή να προσθέσετε κάτι στην τελευταία σας δημοσίευση.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ, Χάρης.

Link to comment
Share on other sites

Για να παραθέσω και πιο προσωπικά την άποψή μου προς αποφυγή παρεξηγήσεων. Η προσωπική μου εκτίμηση για τους καθηγητές αυτούς είναι μόνο από διαλέξεις που τους έχω δεί. Δεν τους είχα καθηγητές. Προσωπικά δεν θα μπορούσα να θεωρήσω τον εαυτό μου ικανό να κρίνει την επιστημονική τους κατάρτιση. Είναι σαφές ότι όλοι τους είναι καθηγητές άξιοι,γνώστες του αντικειμένου τους σε βάθος, έχουν διδάξει κόσμο και κοσμάκη, έχουν προάγει το επιστημονικό τους πεδίο και τέλος είναι σε διεθνές επίπεδο αναγνωρίσιμοι στην επιστημονική κοινότητα . Η προσωπική μου κρίση έχει να κάνει μόνο με την ικανοτητα του καθενός στην μετάδοση της γνωσης και μόνο σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.