Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Δικαίωμα υπογραφής ΥΔΕ


antheos

Recommended Posts

54 λεπτά πριν, kgr8 said:

  σε ποια περιφέρεια την αποκεντρωμένη ή την παλιά νομαρχία που λέγαμε;

Την παλιά νομαρχία. Για παράδειγμα στην Αθήνα (για κεντρικό τομέα) είναι στην οδό Πολυτεχνείου 4.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εχει θεωρήσει ΥΔΕ κάποιος ΗΜ ΤΕ στο ΤΕΕ ο οποίος έχει κάνει εγγραφή στο μητρώο πτυχιούχων μηχανικών του ΤΕΕ  ??

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλησπέρα,

ηλεκτρολόγος μηχανικός & μηχανικός υπολογιστών (πολυτεχνείο)

Για να μπορέσω να υπογράψω ΥΔΕ χρειάζεται κάποια διαδικασία (π.χ. παράβολα κτλ);

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχεις ανοικτά βιβλία στην εφορία (είτε ως εταιρεία ή ως ελεύθερος επαγγελματίας) και να έχεις κάνει την απαραίτητη αναγγελία στην διεύθυνση βιομηχανίας της περιοχής σου.  

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, JasonK said:

Πρέπει να έχεις ανοικτά βιβλία στην εφορία (είτε ως εταιρεία ή ως ελεύθερος επαγγελματίας) και να έχεις κάνει την απαραίτητη αναγγελία στην διεύθυνση βιομηχανίας της περιοχής σου.  

Ανοιχτά βιβλία έχω ως εε.

Είναι κάτι άλλο που θα χρειαστεί να κάνω ή μόνο ό,τι χρειάζεται για την αναγγελία στη διεύθυνση βιομηχανίας;

Επειδή κάπου το έχασα με διάφορες απαντήσεις που είχα βρει στο forum, υπάρχει κάπου κάποια λίστα με τα έγγραφα που απαιτούνται;

Edited by thodoris85
Link to comment
Share on other sites

5 λεπτά πριν, thodoris85 said:

Ανοιχτά βιβλία έχω ως εε.

Είναι κάτι άλλο που θα χρειαστεί να κάνω ή μόνο ό,τι χρειάζεται για την αναγγελία στη διεύθυνση βιομηχανίας;

Επειδή κάπου το έχασα με διάφορες απαντήσεις που είχα βρει στο forum, υπάρχει κάπου κάποια λίστα με τα έγγραφα που απαιτούνται;

χωρίς να  θέλω να σε προσβάλω ......γνωρίζεις τι είναι η ΥΔΕ ?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, ΝΙΚΟΣΤΡΙ said:

χωρίς να  θέλω να σε προσβάλω ......γνωρίζεις τι είναι η ΥΔΕ ?

Σε καταλαβαίνω πως το γράφεις, και δε με προσβάλεις καθόλου, γιατί ίσως φαίνεται κάπως ο τρόπος που ρωτάω.

Δε θέλω (για διάφορους λόγους) να το αναλύσω εδώ γιατί δεν έχει και σημασία, αλλά ενδέχεται να μου χρειαστεί και θέλω να είμαι έτοιμος στο τυπικό κομμάτι.

 

 

Edited by thodoris85
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, ΝΙΚΟΣΤΡΙ said:

χωρίς να  θέλω να σε προσβάλω ......γνωρίζεις τι είναι η ΥΔΕ ?

Και να μην ξέρει θα μάθει

@thodoris85 Να ξέρεις πέρα από τα γραφειοκρατικά για τον σωστό έλεγχο μιας ΕΗΕ (γιατί η ΥΔΕ είναι αποτέλεσμα ενός ελέγχου) χρειάζεσαι τα σωστά εργαλεία αλλά και τα σωστά πρότυπα.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα .Αν κ σας διαβάζω δεν έχω  επικοινωνήσει  ποτέ

Το ερώτημα μου κ δεν ξέρω εάν κάποιος έχει ανάλογη εμπειρία είναι το εξής . Είμαι μέτοχος σε μια Ο.Ε. και έχω το μεγαλύτερο πτυχίο σε ισχύ . Όταν υπογράφω και σφραγίζω σχεδία γράφω τα δικά μου στοιχεία με το ΑΦΜ της εταιρίας .  Είναι σωστό η θα βρεθώ (βρεθούμε σαν Ο.Ε. ) εφοριακά εκτεθειμένοι ??

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.