Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Σ. Σ. Ε. μισθωτού Μηχανικού σε εταιρεία παροχής υπηρεσιών


fylakimou

Recommended Posts

Συνάδελφοι,

 

Πρόκειται να με προσλάβει ιδωτική εταιρεία στον τομέα της παροχής υπηρεσιών στο τμήμα Μηχανογράφησης ως μηχανικό, με σύμβαση αορίστου χρόνου. Η ειδικότητά μου είναι Ηλεκτρολόγος Μηχανικός και Μηχανικός Η/Υ, ενώ η εταιρεία είναι πάροχος ηλεκτρικής ενέργειας.

 

Μπορεί κάποιος παρακαλώ να μου υποδείξει ποιος είναι ο ελάχιστος μισθός για την κατηγορία μου; Στην αντίστοιχη σελίδα του ΤΕΕ http://portal.tee.gr/portal/page/portal/PROFESSIONAL_ISSUES/AMOIBES1 δεν υπάρχει κατηγορία για εταιρείες παροχής υπηρεσιών, ενώ στις ερωτήσεις μου οι υπάλληλοι δεν ήξεραν να απαντήσουν.

 

Σε ποια ΣΣΕ θα πρέπει λοιπόν να ενταχθώ;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Τα ποσά που αναφέρονται είναι μεικτά?Αν ναι τι ποσοστό αφαιρούμε για να καταλήξουμε στα καθαρά?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Από το γραφείο επαγγελματικών θεμάτων μού απάντησαν πως, εφόσον η εταιρεία ανήκει στους παροχείς υπηρεσιών, μπορούν να με εντάξουν σε σύμβαση άσχετη με τις ΣΣΕ του ΤΕΕ. Ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

Ναι και μένα που ειμαι σε παροχής υπηρεσιών, πτυχιο από το2000 παντρεμένη με παιδί και μεταπτυχιακό και πέρνω καθαρά 897

Link to comment
Share on other sites

περι προσωπικων κρατησεων μισθωτων μηχανικων κτλ τα εχω αναφερει σε αλλο θεμα αναλυτικα απο προσφατη αντιστοιχη αναζητηση μου, οποιον το ενδιαφερει αυτο ας δει εδω: http://www.michanikos.gr/showthread.php?t=28127

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.