Μετάβαση στο περιεχόμενο

έκτατη εισφορά


Recommended Posts

για όσους θέλουν να πληρώσουν την εισφορά και να την διεκδικήσουν στον μέλλον ή να στείλουν ένα πολιτικό μήνυμα να το κάνουν υποβάλοντας και το σχετικό έγγραφο

http://www.in-karystos.gr/news/9-11/28-9-11.html

Link to comment
Share on other sites

Για πήγαινε σε τράπεζα να πληρώσεις και τα λέμε...

 

Αυτοί μόνο το απόκομμα κρατάνε, δεν δέχονται οτιδήποτε άλλο συνημμένο...

Link to comment
Share on other sites

για όσους θέλουν να πληρώσουν την εισφορά και να την διεκδικήσουν στον μέλλον http://www.in-karystos.gr/news/9-11/28-9-11.html

 

 

 

Mε το "χαρτί" αυτό δεν μπορείς να διεκδικήσεις τίποτε (άσε που είναι και κακογραμμένο - αποτελεί αντίγραφο αυτού που κυκοφορούσε για την έκτακτη εισφορά του 2009 στα εισοδήματα του 2007. Αλλο το νομικό πλαίσιο τότε , άλλο τώρα )

Link to comment
Share on other sites

τραπεζα πληρωσα και δεν δεχονται τιποτα...ο μπροστινος πουχε ενα χαρτι μαζι εγινε πανικος...

 

 

3843-4014 και εισφορες θα βγουν συνταγματικες.....το μισθολογιο των δικαστικων δεν θαλλαξει....

Link to comment
Share on other sites

εγώ το έδωσα στην εφορεία και το πρωτοκόλησαν μαζί με άλλα ίδια που έιχαν δώσει άλλοι φορολογούμενοι Δεν θέλω να διεκδικήσω χρήματα ( που όπως έχω πει σε παλαιότερο ποστ μου έχω κακή σχέση μαζί τους) αλλά να δώσω ένα πολιτικό μήνυμα ότι δεν είναι δυνατόν σαν πολίτης να κάνω οικογενειακό προυπολογισμό και κάθε μέρα να ξεπηδά ένας έκτατος φόρος Ας ορίσουν τι πρέπει σαν νόμιμος πολίτης να συνεισφέρω στο κράτος μου με βάση ένα σταθερό φορολογικό νομοθέτημα και να το καταβάλω όταν πρέπει Δεν πρόκειται ας πούμε να διαφωνήσω με το φόρο που μου αναλογεί αλλά να το ξέρω εγκαίρως και φυσικά αυτό να καταβάλεται από όλους (να κόψουν το λαιμό τους να καταφέρουν να πατάξουν την φοροδιαφυγή ) Στο αν δεν το καταφέρνουν από ανικανότητα ή επειδή δεν θέλουν (που δεν το καταφέρνουν ) έχω το δικαίωμα στις προσεχείς εκλογές να πράξω ανάλογα (που το κάνω αφού προτιμώ να κόψω τα χέρια μου παρά να δώσω ψήφο στα δυο μεγάλα αστικά κόματα) Εγώ αν και δυσκολεύομαι το κατέβαλα , από θέμα χαρακτήρα (δεν θέλω να οφείλω έστω και αν είναι αντισυνταγματικά τα μέτρα)αφού είναι νόμος του κράτους , και φυσικά έδωσα την ελάχιστη δόση 300 Ε

Link to comment
Share on other sites

εγω με την ιδια λογικη να μουπουν ποσα χρωσταω εγω η γυναικα μου και το παιδι μου αναλογικα για το χρεος να τους τα δωσω να τελειωνω....απλα δεν μπορω αλλα ΞΑΦΝΙΚΑ ραβασακια.....τα προγραμματισμενα @@@ τα μπορω εχω συνηθισει στο εργοταξιο.......τα ξαφνικα δεν μπορω

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θεωρώ οτι η ιστορία με την δήλωση επιφύλαξης δεν έχει κανένα νόημα. Αν κάποια στιγμή υπάρξει δικαίωση σχετικά με τα αντισυνταγματικά μέτρα θα ισχύει για όλους και οχι μόνο για όσους δήλωσαν επιφύλαξη.

Με το να πληρώνουμε απλά τους αφήνουμε να συνεχίζουν στα χειρότερα.

Προσωπικά δεν έχω και δεν δίνω. Για πρώτη φορά στη ζωή μου θα οφείλω στο δημόσιο. Κάποιοι έχουν ακόμη και τρώνε απο τα έτοιμα και εφησυχάζονται.

Ηχηρό μήνυμα νομίζω δίνουν αυτοί που δεν πληρώνουν και όχι οι δηλώσεις επιφύλαξης. Sorry που είμαι τόσο σκληρή.

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα τα λες.....αλλα αν εχεις δουλεια χωρις φορολογικη ενημεροτητα παπαλα.....εδω συναδελφος που ειχε επιστροφη πρωτα πληρωσε εισφορα και μετα τουρθε η επιστροφη...

Link to comment
Share on other sites

Εδώ την προηγούμενη εβδομάδα πήγε συνάδελφος να ζητήσει φορολογική ενημερώτητα και δεν του έδωσαν γιατί δεν είχε πληρώσει το τέλος κλπ..

Εγώ πήγα σήμερα και πλήρωσα ΦΠΑ και έβγαλε το μηχάνημα πως χρωστάω το τέλος. Καλά τους λέω .. αύριο...Στην αρχή ήθελαν να το πληρώσω και το τέλος. Αλλά της λέω της υπαλλήλου πως θα κάνω αναφορά στο προϊστάμενο και πως θα διεκδικήσω τους τόκους και ότι άλλο προκύψει από την μην πληρωμή του ΦΠΑ και τελικά το δέχθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.