Μετάβαση στο περιεχόμενο

TEE - ηλεκτρονική εφαρμογή υποβολής.


Recommended Posts

Το εμβαδόν που βγαίνει, ορίζοντας το πολύγωνο, είναι πιστεύω ενδεικτικό και γίνεται με σκοπό να υποδείξεις και μόνον την θέση, σωστά;

 

Έτσι όπως είναι μέχρι στιγμής τα πράγματα έτσι φαίνεται.

Αλλά παιδιά δεν γντ μάλλον έτσι καθώς στη βεβαίωση που εκτυπώνεται (συνεπώς και σε όλα τα χαρτιά που θα ακολουθούν το αυθαίρετο) μπαίνουν και οι συντεταφμένες και το εμβαδόν του πολυγώνου. Ή αυτό θα αλλάζει με την τελική μελέτη ή χρειαζόμαστε από την αρχή εξαρτημένο τοπογραφικό.

Και πάλι όμως δεν μπορώ να βρω πώς επεξεργαζόμαστε τις κορυφές του πολυγώνου.

Έχει βρει κάποιος?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν, αναμένουμε ίσως να προστεθούν προσεχώς! Άλλωστε αυτό δεν επηρεάζει την Α' φάση και τον υπολογισμό του προστίμου. Στη Β' φάση και στη διάρκεια μεταξύ Α' και Β' ίσως να υπάρξει δυνατότητα πρόσβασης για επεξεργασία σε αυτά τα στοιχεία.

 

*Προφανώς από τη βιασύνη τους να προλάβουν την 1η Οκτωβρίου ... παρέλειψαν κάποιες λειτουργίες.

Link to comment
Share on other sites

Συναδελφοι καλημερα ,α)για τις ερωτησεις σχετικα με το κτηματολόγιο φυσικα και ειναι ενδεικτικο της θέσεις αφου με ακριβεια θα προσδιοριστει με τοπογραικο εξαρτημενο σε ΕΓΣΑ εξου και αυτη η απαιτηση μιας και το κτηματολογιο ειναι σε ΕΓΣΑ.

Και δυο δικες μου ερωτησεις

 

β)Τα κατω απο 20 τμ υποτιθεται οτι εχουν προστιμο κατ'αποκοπη 1500 ή 2000€ (εκτος-εντος) υπαρχει αυτο στο συστημα γιατι εμενα μου τα υπολογιζει κανονικα και μαλιστα με χαληλοτερο προστιμο απο τα 1500€(ειμαι εκτος σχεδιου)

γ)Μια κλασικη παρανομια στην περιοχη μου ειναι τροχοσπιτα κατω απο υποστεγο και μια τουαλετα χτιστή,αντε η τουλετα να παει σαν κυριως χωρος ετσι κι αλλιως μιλαμε για 3-4 τμ το υποστεγο;σαν παραβαση 1;βοηθητικος χωρος; γιατι αν ξεχασουμε το τροχοσπιτο μιλαμε για ενα απλο υποστεγο

Link to comment
Share on other sites

Εκτός αυτού εγώ αναρωτιέμαι αν έχει γίνει και καμία αίτηση μέσω του συστήματος...Θα μαζευτούμε όλοι μέσα Νοεμβρίου κσι θα ρίξουμε το σύστημα...:o

Link to comment
Share on other sites

Το τροχόσπιτο σαν μη μόνιμη "κατασκευή" νομίζω δε θα πάει καθόλου.

Η τουαλέτα λογικά ως βοηθητικός.

Το στέγαστρο με αναλυτικό.

Εγώ έτσι θα το ξεκινούσα. Τώρα που θα κατέληγα είναι άλλο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω το τροχόσπιτο θεωρείται μόνιμη κατασκευή αν συνδεθεί με τα δίκτυα (ύδρευσης, αποχέτευσης, ΔΕΗ).

Link to comment
Share on other sites

Το τροχόσπιτο σαν μη μόνιμη "κατασκευή" νομίζω δε θα πάει καθόλου.

Η τουαλέτα λογικά ως βοηθητικός.

Το στέγαστρο με αναλυτικό.

Εγώ έτσι θα το ξεκινούσα. Τώρα που θα κατέληγα είναι άλλο θέμα

.

ssouanis Συμφωνω τα τροχοσπιτα υπαγονται στο Συγκοινωνιων αρκει να εχουν τους τροχους τους και την πινακιδα κυκλοφοριας.

Για το στεγαστρο τι εννοειτε με αναλυτικο; που υπαρχει αυτο στο συστημα του ΤΕΕ; εκει ειναι το προβλημα μου οπως και η αρχικη μου ερωτηση εχει βρει καποιος που ειναι τα κατ αποκοπη προστιμα για τα εως 20τμ;

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.μπαινοντας στο συστημα αφου εχω δωσει τα αλλα στοιχεια, στο γεωγραφικο εντοπισμο δινω την περιφερεια ,δημο κανω επιλογη και δεν μου ανοιγει χαρτη με τα εικονιδια. κανω κατι λαθος?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.