Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

TEE - ηλεκτρονική εφαρμογή υποβολής.


bou

Recommended Posts

'Oταν έχει πληρωθεί το παράβολο και πριν πατήσουμε το εικονίδιο 'υποβολή δήλωσης' ώστε αυτή να αναβαθμιστεί σε κατάσταση προσωρινής υπαγωγής, μπορούμε να κάνουμε τροποποιήσεις; Δηλαδή π.χ. μπορούμε να πατήσουμε 'ανανέωση δεδομένων', να αλλάξουμε τα μεγέθη ή τις παραβάσεις, να κάνουμε 'αποθήκευση' και μετά να πατήσουμε 'υποβολή' ώστε να πάμε σε προσωρινή υπαγωγή;

Link to comment
Share on other sites

'Oταν έχει πληρωθεί το παράβολο και πριν πατήσουμε το εικονίδιο 'υποβολή δήλωσης' ώστε αυτή να αναβαθμιστεί σε κατάσταση προσωρινής υπαγωγής, μπορούμε να κάνουμε τροποποιήσεις; Δηλαδή π.χ. μπορούμε να πατήσουμε 'ανανέωση δεδομένων', να αλλάξουμε τα μεγέθη ή τις παραβάσεις, να κάνουμε 'αποθήκευση' και μετά να πατήσουμε 'υποβολή' ώστε να πάμε σε προσωρινή υπαγωγή;

Ή μήπως πρέπει πρώτα να κάνουμε 'υποβολή' σε προσωρινή υπαγωγή και μετά να αρχίσουμε να τροποποιούμε ή να συμπληρώνουμε τα στοιχεία που θέλουμε;

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχει απαντηθεί, αλλά δεν το βρίσκω.... Πληρώθηκε παράβολο, φάνηκε στο σύστημα, έκανα ξανά υποβολή και επέλεξα εφάπαξ. Τώρα έχω συμψηφίσει παλαιά πρόστιμα, τα οποία είναι περισσότερα €€€, από την εφάπαξ πληρωμή που δήλωσα. Το σύστημα τα δέχτηκε κανονικά, ως υπόλοιπο γράφει πλέον 0,00€, ΑΛΛΑ γράφει "ΑΝΕΞΟΦΛΗΤΗ"!!!

 

Εάν πατήσω ξανά υποβολή, τότε μου λέει ότι θα το πάει σε ΟΡΙΣΤΙΚΗ υποβολή, κάτι το οποίο δεν το θέλω ακόμη!

 

Υπάρχει πρόβλημα με το "Ανεξόφλητη = 0,00€" ???

 

Γιατί υποτίθεται το εφάπαξ πρέπει να πληρωθεί μέσα σε 1 μήνα από το παράβολο. Άρα εάν εμένα μου γράφει "Ανεξόφλητη", έχω θέμα?

Link to comment
Share on other sites

και δεν έχει απαντηθεί και μάλλον δύσκολα θα αλλάξει... τα νεότερα είναι ότι μπορείς να κάνεις αίτηση για την αλλαγή του αριθμού των δόσεων έχοντας μία καλή δικαιολογία...!!!!

http://portal.tee.gr/portal/page/portal/TEE/MyTEE/ayth/support

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχει απαντηθεί, αλλά δεν το βρίσκω.... Πληρώθηκε παράβολο, φάνηκε στο σύστημα, έκανα ξανά υποβολή και επέλεξα εφάπαξ. Τώρα έχω συμψηφίσει παλαιά πρόστιμα, τα οποία είναι περισσότερα €€€, από την εφάπαξ πληρωμή που δήλωσα. Το σύστημα τα δέχτηκε κανονικά, ως υπόλοιπο γράφει πλέον 0,00€, ΑΛΛΑ γράφει "ΑΝΕΞΟΦΛΗΤΗ"!!!

 

Εάν πατήσω ξανά υποβολή, τότε μου λέει ότι θα το πάει σε ΟΡΙΣΤΙΚΗ υποβολή, κάτι το οποίο δεν το θέλω ακόμη!

 

Υπάρχει πρόβλημα με το "Ανεξόφλητη = 0,00€" ???

 

Γιατί υποτίθεται το εφάπαξ πρέπει να πληρωθεί μέσα σε 1 μήνα από το παράβολο. Άρα εάν εμένα μου γράφει "Ανεξόφλητη", έχω θέμα?

και εγώ το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω και νομίζω ότι δεν υπάρχει πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Ή μήπως πρέπει πρώτα να κάνουμε 'υποβολή' σε προσωρινή υπαγωγή και μετά να αρχίσουμε να τροποποιούμε ή να συμπληρώνουμε τα στοιχεία που θέλουμε;

 

Μπορείς να κάνεις τις τροποποιήσεις όποτε θέλεις πρίν την οριστική υπαγωγή.

Link to comment
Share on other sites

και δεν έχει απαντηθεί και μάλλον δύσκολα θα αλλάξει... τα νεότερα είναι ότι μπορείς να κάνεις αίτηση για την αλλαγή του αριθμού των δόσεων έχοντας μία καλή δικαιολογία...!!!!

http://portal.tee.gr...EE/ayth/support

 

Η δικαιολογία: "Το λέει ο Νόμος!!!" πιάνει?

 

και εγώ το ίδιο πρόβλημα αντιμετωπίζω και νομίζω ότι δεν υπάρχει πρόβλημα

 

Βρε σίγουρα??? Κυλάει ο μήνας και αγχώνομαι!!!

Link to comment
Share on other sites

Βρε σίγουρα??? Κυλάει ο μήνας και αγχώνομαι!!!

 

Αφού το σύστημα σου δίνει μια και μοναδική επόμενη επιλογή , το να πας σε οριστική υπαγωγή, τι πρόβλημα λες να υπάρχει?Αφού δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο τι πρόβλημα μπορεί να υπάρξει?

Edited by Manolis gon
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.